בסיעתו של השר זאב אלקין, המתמודד על ראשות עיריית ירושלים, ישנם כאלה הנתמכים בידי ארגוני שמאל והקרן לישראל חדשה – כך טוענים בסניף ״הליכוד״ בעיר.

השר זאב אלקין. צילום: פלאש 90

 

בשל כך, פנתה הנהלת הסניף הירושלמי לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשה ממנו להסיר את תמיכתו באלקין.

במכתב שנשלח לראש הממשלה, הוצגו חברים ברשימת אלקין למועצת העיר, הנתמכים לטענת ״הליכוד״ ע״י ארגוני שמאל ומזוהים ככאלה. בשיחה עם חדשות 0404, מסרו בסניף הירושלמי כי ברשימת אלקין חברים שהפגינו נגד הממשלה ומדיניותה ואשר תומכים בארגוני שמאל.

אילן גורדו, יו״ר סניף הליכוד בירושלים, כתב לראש הממשלה: ״אני כותב לך את הדברים הבאים בכאב גדול וכאיש ליכוד מסור ואמיתי מזה שנים רבות. הליכוד הוא הבית שלי מאז ומעולם. זו זכות גדולה עבורי לעמוד בראש הסניף הגדול והשורשי של המפלגה שלנו בבירת ישראל – ירושלים. לצערי, על רקע הבחירות הקרבות לראשות העיר, יש מי שמנסה לטשטש את הקווים ולהטעות את הציבור. לצערי, השר אלקין איננו בוחל בניסיון לטשטש ולשכנע את הבוחרים שהוא זה הליכוד והליכוד זה הוא".

לדבריו, "בהגשת הרשימות התבררו הפנים האמתיות של השר אלקין כאשר הרכיב רשימה שהפכה אותו למועמד שאינו ראוי לייצג את הליכוד ותמיכה בו מייצרת מצב של הטעייה במיוחד על הרשימה שלו, שהיא הדבר הכי רחוק מעקרונות הליכוד וממה שהליכוד מייצג".

הקרן החדשה לישראל, הדס פארוש פלאש 90

 

במכתב מצוינים שמותיהם של מספר חברים ברשימתו של אלקין שניכר כי הם פעילים בקבוצות שמאל.

נכתב כי מספר שתיים של אלקין היא הגברת פלר חסן נחום, אשר לפי הפרסומים הינה פעילה בעמותת 'השגחה פרטית לקידום יהדות פלורליסטית', עמותה אשר מטרתה המרכזית היא לפגוע בערכים המסורתיים המקוריים של היהדות ומקורות המימון שלה הם קרן 'שוסטרמן', קרן 'לישטאג' ו'הפדרציה של ניו יורק'. הגופים הללו נועדו להחדיר לישראל בכלל ולירושלים בירת ישראל בפרט, את ערכי היהדות הרפורמית, כאשר על אף ההכחשות, ידוע לכל גם הקשר שלהן ל"קרן החדשה".

על פי המכתב, מספר שלוש של אלקין, הוא יהודה בן יוסף, סגן ראש עיר בפוטנציה, הוא איש "יש עתיד" מוצהר, ששמש כראש מטה "יש עתיד" בירושלים ופעל נגד הליכוד.

על פי המכתב, מספר שש ברשימתו של אלקין היא יעל גידניאן הפעילה במספר עמותות פוליטיות הקשורות לשמאל הקיצוני כגון, 'שחרית' אשר ממומן ע"י הקרן החדשה, 'הקשת הדמוקרטית המזרחית' ועמותת 'עיר עמים' ששמה לה למטרה לקבוע את ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית.

נתניהו ואלקין. צילום: פלאש 90

 

בסיכום המכתב נכתב כי "הרכבת הרשימה על ידי השר אלקין עם אישים אשר מקדמים את פעילות התנועה הרפורמית וחלקם אף מקרב השמאל הקיצון, עלולה לסכסך ולהעמיד את כל הליכוד במצב בעייתי מול השותפים שלנו. אנו קוראים לך להודיע על תחילת הליך להוצאת השר אלקין מתנועת הליכוד ולפחות להודיע שהשר אלקין אינו ראוי להיות ראש העיר בירושלים ובטח לא כנציג הליכוד״.

ממטה אלקין נמסר בתגובה לטענות: "נתניהו כבר הביע את דעתו בצורה הכי ברורה ונחרצת כי הוא תומך תמיכה מלאה במועמדותו של השר אלקין והוא קורא באופן אישי לכל התושבים בירושלים להצביע עבורו. מוטב לסניף הליכוד לא לנסות ולפגוע במועמד שיו"ר הליכוד וכל חברי הסיעה תומכים בו״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20