לוחם דובדבן שירה בחברו שחר סטרוג ז״ל יורשע בהריגה במסגרת עסקת טיעון בין התביעה הצבאית לבין סנגוריו. בחודש האחרון התנהל הליל גישור בין הצדדים במסגרתו הוסכם כי הלוחם יורשע בעבירה חמורה של הריגה והוא ירצה עונש של שנה וחצי מאסר בפועל.

שחר סטרוג ז"ל. צילום: דו"צ

 

בני משפחתו של הלוחם שנהרג עודכנו בהליך הגישור ובעונש ומנגד התביעה הצבאית באה לקראתו של הלוחם שהורשע בגלל עברו החיובי.

מתחקיר האירוע עלה כי שני הלוחמים התכוננו לצאת לאימון ושלפו אחד על השני אקדחים שמאחד מהם ללא תותב נורה כדור שהרג את סטרוג ז"ל. "נקבע כי מדובר בגורם ישיר למוות ממשחק באקדח וכי ביחידת דובדבן ישנה נורמה לקויה במשחק בנשק. רק בשנה האחרונה ארעו ארבעה מקרים כאלו.

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ יצחקי, סרן (מיל') עו"ד אבי חימי וסרן עו"ד אליסף מלמד המייצגים את הלוחם מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו: "ההסדר שהושג לפיו מרשנו ירצה עונש מאסר של 18 חודשים בלבד משקף את מאפייני האירוע שהוא טרגדיה אנושית כואבת ואת העובדה שלא מדובר היה ב״משחק״בנשק אלא באירוע שבו חיילים התאמנו באופן בלתי מבוקר בחדרם ביחידה כחלק מתרבות אימונים ששררה ביחידה ובאופן שלא היה זה הוגן להטיל על כתפיו של מרשנו את מלוא חומרת התוצאה. מרשנו אמנם לקח אחריות מלאה על המעשה, אך אין להתעלם מהתרבות המתירנית שהייתה נהוגה ביחידה בכל דרגי הפיקוד בכל הקשור לעיסוק עם נשק, כפי שעלה בוועדת החקירה. מאז האירוע מרשנו שב והביע צער עמוק וחרטה על המעשה שהוביל למות חברו הטוב".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון