"לא הייתי צריך לומר כלום, הייתי צריך לשתוק. עם כמה שהדברים חרו לי, הייתי צריך לא להגיב", כך התנצל הבוקר (ה') בגלי צה"ל ח"כ מיקי זוהר על חילופי הדברים מול המשפחות השכולות. כזכור בדיון הסוער שנערך אתמול בוועדה לביקורת המדינה בעניין דוח המבקר על צוק איתן, האשימו ההורים השכולים את המדינה ואת ראש הממשלה. ח"כ דוד ביטן שכינה את אחד ההורים "שקרן" וח"כ מיקי זוהר שחלק על דברי הביקורת של ד"ר לאה גולדין, אמו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין הי"ד, הואשמו בביזוי המשפחות השכולות.

התנצל. ח"כ מיקי זוהר. צילום: פלאש 90
התנצל. ח"כ מיקי זוהר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"הגברת גולדין שילמה את המחיר היקר ביותר שאדם יכול לשלם בעבור המדינה שלו והיא אמרה את אשר על ליבה. היה לי קשה לשמוע את האמרה שאנחנו הופכים את המשפחות השכולות לאויב העם ולכן אמרתי לה שאני לא מסכים עם הטענה הזאת. ההחלטה שקיבלתי באותו הרגע היא החלטה לא טובה, אם הייתי שותק אף אחד לא היה זוכר בכלל שישבתי וישיבה הזאת. וחבל אני מצטער על כך ואני גם אתנצל כמובן בפניה אם היא חלילה נפגעה מדבריי", אמר זוהר. "נקבעה לנו פגישה בה אתנצל שוב על זה שהפרעתי לה באמצע דבריה. חד משמעית לא היה לי שום רצון לפגוע בה או להביך אותה חלילה. פשוט קומם אותי לשמוע שאנחנו הופכים את המשפחות השכולות לאויב. זאת אמירה קשה כי משפחות השכולות זה אולי הדבר ביותר שיש לנו ואני מבין כמה זה דבר חשוב וראוי וערכי. ואני מסתכל על זה ביראת כבוד".

"צריך לתת שאפו גדול לאופוזיציה היא לקחה דיון שאמור להיות ענייני ורציני והפכה אותו לפופוליסטי. הביאו משפחות שכולות שאף אחד לא יכול להתעמת איתן, גם לא ראש הממשלה. הם עשו את זה בצורה מאוד מסודרת ומושכלת והם הצליחו להביך אותנו", התייחס זוהר ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר וחבר הוועדה ח"כ עופר שלח (יש עתיד). "הם תפרו את הדיון הזה אחד לאחד והם הצליחו להביך אותנו על חשבון דמם של חיילים ישר כח גדול", הוסיף בציניות.

"הורים שכולים חייבים למתוח ביקורת ואנחנו גם חייבים לשמוע את הביקורת להפנים וליישם אותה", הבהיר חבר הכנסת.  לדבריו, כפו את ראש הממשלה לסיטואציה הזאת אך הוא ידע להתמודד איתה בכבוד על אף שהדיון הפך "לא מקצועי ולא ענייני". "ברור שאני רוצה להגן על ראש הממשלה כי אז אני מגן על הליכוד ועל המדינה הזאת. אם הליכוד לא בראשות המדינה יחד עם רה"מ נתניהו אז ברור לכולם, לפחות לי, שהמדינה תלך למקום לא טוב. בצד השני רוצים רק להדיח את ראש הממשלה בכל מחיר", הוסיף זוהר. "חבל שהאופוזיציה עושה את זה על חשבונם של חיילים הרוגים. היא ניסתה לעשות את זה אתמול, היא עשתה את זה והיא הצליחה. הציבור יראה במבחן הזמן מה אנחנו עושים לעומת הדיבורים של האופוזיציה".

ד"ר לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ד"ר לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בסוף הראיון שב זוהר והתנצל: "זו הייתה טעות חמורה, לא הייתי צריך להתערב בדבריה. ההחלטה שעשיתי לא הייתה טובה, הייתי צריך לשתוק. אמרתי את מה שאמרתי ואני מתנצל על כך". זוהר הוסיף ואמר: "עמדות משפחת גולדין מאוד זהות לעמדותיי .אני מתנגד לשחרור מחבלים וחושב שצריך להיות אגרסיבי יותר לחמאס ואומר את זה, אבל פה נפלתי. נתקן לעתיד".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20