באיגוד ישיבות ההסדר מכחישים את העלילה לפיה חיילים דתיים החליטו להפנות את הגב למדריכת צניחה.

חיילי צה"ל. צילום: פלאש 90

 

"בניגוד לפרסומים: החיילים פעלו בהתאם להוראות המפקדים", נמסר מאיגוד ישיבות ההסדר. "לצערנו מדובר ב'פייק ניוז' שהוצנח לכותרות. בדיקה שערך האיגוד מצאה כי בניגוד לפרסומים, מפקדי החיילים בשטח הם אלה שהעמידו את החיילים בשלשות עם הגב למדריכה, וכך פעלו כלל בני הישיבות בהתאם להנחייתם המפורשת של המפקדים. אנו רואים בחומרה רבה את השימוש הנלוז בהוצאת שם רע על החיילים שומרי המצוות בצה"ל בכלל ונגד מסלול בני ישיבות ההסדר בפרט".

גם בפורום הציבורי לישראל יהודית ודמוקרטית הגיבו בחריפות על אירוע הלוחמים הדתיים בצנחנים שפורסם היום: "את תוצאתיו של כנס "ההדתה בצה"ל" שהתקיים בכנסת לפני מספר שבועות אנו רואים כעת. סגנית היוהל"ם כבר ציינה שהיא נמצאת בקשר יומיומי עם ארגוני קיצון שכל מטרתם הוא שיסוי בין דתיים וחילוניים ורמיסת זכויותיהם של החיילים הדתיים, ומסתבר שגם דובר צה"ל הצטרף למלחמת השיסוי. בתגובתו הנוכחית הוא רומס את אמונתם וערכיהם של לוחמי הצנחנים הדתיים".

בפורום תקפו את התנהלות דובר צה"ל: "דו"צ מודיע למעשה כי חייל דתי שיסרב להסתכל על חיילת הדרכה שמדגימה דבר מסוים לו ולחבריו, יסולק מיחידתו ומהקורס אליו הוא משתייך, אף שהוא ביקש לשמור על אמנותו וערכיו.
מדובר בביזיון וברמיסה ברורה של חיילי צהל הדתיים. תגובתו הדורסנית של דובר צהל ראויה היתה שלא תיכתב. יחד עם זאת, מצופה מכל חייל, דתי או חילוני, לנהוג בכבוד לסביבתו ובכלל זה לחיילות ומדריכות הכשרה.
בוודאי שאם הדבר נוגד את אמנותיהם וערכיהם, יש לחיילים הדתיים את כל הזכויות שבעולם לדרוש שיכבדו אותם גם כן"

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב