הנהלת הוואקף הודיעה שתציב שומרים בכניסה לשערי הר הבית ותאסור כניסת מוסלמים להר, זאת בשל הבידוק הביטחוני באמצעות המגנומטרים שישראל הציבה לאחר הפיגוע בו נרצחו שני שוטרים ישראלים.

מתוך 'היום הזה' עם אמיר איבגי, אמש (ב')

 

במנשר שפרסמה הנהלת הוואקף הם "קוראים לעם המוסלמי" להתנגד לכל הסדרי הביטחון הנכפים על ידי ישראל ולהגביר עליה להר הבית כדי להתפלל. עוד נאמר כי במידה והמגנומטרים נשארים, יש לקיים  את התפילות בכניסה להר הבית וברחובות בירושלים. על המסמך חתומים הוואקף, ראש ההנהלה האיסלאמית העליונה והמופתי של ירושלים.

לאורך הלילה נמשכו הפרות הסדר האלימות שבוצעו בשני מוקדים. בסילוואן מחבלים יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה וירו זיקוקים ממספר מוקדים לעבר כוח משטרה ומג"ב. שוטר נפגע מאבן ברגלו ופונה במצב קל לבית החולים, נזק נגרם לניידות משטרה. חשוד שאחז בסכין בידו נעצר. מהמשטרה נמסר כי הכוח פיזר את פורעי החוק תוך שימוש באמצעים במהלכם זוהתה פגיעה, ובהמשך התקבל דיווח על חשוד שפונה עצמאית למוקאסד. בעיסאוויה הושלכו בקבוקי תבערה ונורו זיקוקין בכינון ישיר מכיוון הכפר לעבר כוח משטרה ומג"ב. נעצרו שני חשודים. 4 חשודים, תושבי ואדי גוז וצור באהר, נעצרו בגין השתתפות ישירה בהפרות הסדר במהלך הלילה.

אתמול התפרעו כמה עשרות מוסלמים סמוך לשער האריות. במהלך פיזורם בוצע יידוי אבנים והשלכת חפצים לעבר כוחות הביטחון. הפלסטינים מדווחים על חמישה פצועים בעימותים.

צילום: קבוצת בטחון שדה

בתוך כך, גם תנועת פת"ח קראה לפלסטינים לעלות למסגד אל אקצא והודיעה עוד כי בתיאום עם הוואקף המוסלמי תפילת יום שישי תיערך בכיכרות המרכזיים בכל הערים הפלסטיניות. כמו כן, הוחלט כי כל מחוז יקבע את תוכניתו למען מסגד אל אקצא והמקומות הקדושים ו"נגד המהלכים של הכיבוש הישראלי הטרוריסטי עד שהכיבוש יחזור בו מהמהלכים נגד מסגד אל אקצא".

המנשר שפרסם הארגון. צילום: קבוצת ביטחון שדה
המנשר שפרסם הארגון. צילום: קבוצת ביטחון שדה
רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון