קו ישיר מחבר בין תזרים המזומנים הבינלאומי שמועבר לרשות הפלסטינית, ושמרכיב בין היתר את משכורות המחבלים הכלואים בישראל, לבין ארגוני החרם על המדינה. האיחוד האירופי, אמנם בוחן בימים אלה את השימוש שעושה הרשות הפלסטינית בכספים המועברים אליה לצורך מימון משכורות המחבלים, וזה בהחלט מבורך. אולם כדאי גם שיבחן למה משמשים הכספים שהוא מעביר לארגוני 'זכויות האדם'.

מי מממן את המצלמה? צילום: אתר בצלם

 

לאחרונה היו אלה ארה"ב עם חוק "טיילור פורס" ואוסטרליה, וכעת זהו האיחוד האירופי שהתחיל לפקוח את עיניו. במשך שנים כספי עתק מועברים לרשות הפלסטינית על ידי מדינות רבות בעולם, על פניו למטרות הומניטריות בלבד. הן מכוונות לסיוע לחלשים ולנזקקים ברשות הפלסטינית. אבל לרשות הפלסטינית יש סדרי עדיפויות אחרים – קודם מחבלים, רוצחים שפלים, אחר כך עובדי הרשות, ורק אם נשארו כמה שקלים, נעביר לנזקקים. בקיצור – אם אתה רוצה לעשות כסף ברשות הפלסטינית, כדאי שתפנה לטרור.

לאחרונה, עברה הצעת החוק של חברי הכנסת אבי דיכטר ואלעזר שטרן לעצירת הכספים המועברים מישראל לרש"פ. זהו צעד מתבקש, שהיה צריך לעבור כבר לפני זמן רב. כל סיעות הבית תמכו בהצעה למעט הרשימה המשותפת, שאת תמיכתה בטרור כבר אינה מזכירה ושנמצאת בכנסת בחסות בג"ץ בלבד. אולם המדהים הוא שאלה שחרטו על דגלם את שמירת זכויות האדם, הלא הם הח"כים של מרצ, גם הם התנגדו להצעת החוק הכל כך בסיסית.

וכאן בעצם מסתתר הבלוף הגדול – כשם שהעולם כבר מתחיל להבין שסיוע לרשות הפלסטינית, לא מקדם שלום, אלא דווקא טרור, כך צריך להבין שזה בדיוק המצב לגבי ארגוני "זכויות האדם".

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני. צילום: Saeima

 

ארגוני זכויות האדם לא פועלים למען זכויות האדם הפלסטיני, אלא בעיקר פועלים נגד מדינת ישראל ונגד לוחמי צה"ל. כפי שחשף ארגון "עד כאן", ארגונים אלה, לא רק שאינם מתעניינים בזכויות אדם, אלא באופן אקטיבי מוסרים פלסטינים שמעיזים לחשוב למכור קרקעות ליהודים, היישר למרתפי השב"כ הפלסטיני ושם מעונים באכזריות "ללא בג"ץ וללא בצלם".

כל מטרת ארגונים אלה הוא לעודד את המאבק הפלסטיני בישראל ולקעקע דווקא את דמותה של המדינה הדמוקרטית היחידה במרחב.

ארגוני החרם נולדו בכדי לייצר לחץ בינלאומי על ישראל להגיע לפשרות מדיניות מרחיקות לכת על מנת להקים מדינה פלסטינית, הם התאהבו בשנאת ישראל, בהסתה נגד הציונות והתחילו לאמץ את הנרטיב הפלסטיני כאילו הוא האמת לאמיתה. ארגוני זכויות האדם מובילים קו פרו-פלסטיני תקיף והקשר ביניהם לזכויות אדם, הוא בדיוק כמו הקשר של הרשות הפלסטינית לשלום.

אז ארה"ב, אוסטרליה וכעת גם האיחוד האירופי מתחילים להבין ששלום לא יגיע מהרשות הפלסטינית. הגיעה העת שיסיקו את המסקנה הזהה לגבי ארגוני זכויות האדם. הגיעה העת שיבינו זאת גם התמימים שבינינו.

20 News

20 News