פרשת הקטין שהורחק בצו מנהלי מבית הוריו ביצהר מגיעה לשיאה. האלוף קבע כי על קטין תושב יצהר לעזוב את ביתו עד היום בשעה 9:00, אז יכנס לתוקפו הצו המנהלי אשר הוצא כנגדו.

הקטין, תושב יצהר, כבן 15, קיבל לפני כשלושה שבועות צווי הגבלה מנהליים החתומים בידי אלוף פיקוד העורף והמרכז, אשר אוסרים עליו לשהות בשטחי יהודה ושומרון, וכן מחייבים אותו לשהות בבית סביו וסבתו בפ"ת בתנאי מעצר בית לילי. לאחר שהתברר כי השהות בכתובות הללו אינה ישימה עבור הקטין, הותר לו לשהות ביישוב יצהר וכן נערך לו שימוע בפני נציגי צה"ל.

עו"ד עדי קידר מארגון "חוננו". צילום: פלאש90
ארגון "חוננו". צילום: פלאש90

בשימוע הסביר עו"ד חי הבר מארגון חוננו לנציגי האלוף כי אין לקטין לאן לעזוב. עו"ד הבר ציין כי קשה מאוד להשיג מישהו שיסכים שהקטין ישהה אצלו במעצר בית מאחר והמשטרה מפקחת בצורה מחמירה ביותר על מעצרי הבית של האוכלוסייה המדוברת. שוטרים מגיעים מדי לילה למקום מעצר הבית, דופקים בקול רם, מעירים את בני המשפחה ואף שכנים.

אלוף פיקוד העורף דחה את בקשתו של הקטין והכריע כי חרף העבודה שאין לקטין כתובת לשהות בה, על הקטין לעזוב הבוקר עד השעה 9:00 את בית הוריו שביישוב יצהר ואת שטחי יו"ש. אביו של הקטין אמר הבוקר: "לבני אין לאן ללכת, כאן הוא גר. כאן משפחתו מתגוררת. לא יתכן כי יום אחד יציגו לילד דף ובו צו גרוש מביתו. ההשלכות של גרוש כזה לקטין בלתי נסבלות" והוסיף "מי יקח אחריות? מי ידאג לילד? האלוף ישן טוב עם ילדיו בביתו ובני נזרק לרחוב. לא נוכל לקבל זאת".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20