יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) תוקף את משתתפי עצרת השמאל הקיצוני אמש: "מארגני אירוע השלום אמש בכיכר רבין, הגישו לח״כ איימן עודה, שהחרים את הלווית הנשיא שמעון פרס, את הלחי השנייה לסטור עליה".

מתוך 'לפני כולם'. ימים א'-ה' ב-19:30

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב ראש השב"כ לשעבר כי הבאתו של ח"כ איימן עודה לנאום היא סטירה בפניו של שמעון פרס ז"ל. "מכל האנשים שבעולם", כתב דיכטר, "בחרו אמש מארגני הפגנת השמאל בכיכר רבין, להזמין את איימן עודה לשאת דברים לשלום. האיש שהחרים בהפגנתיות בוטה את הלווייתו של שמעון פרס, נשיא המדינה המזוהה יותר מכל אחד אחר עם יוזמת השלום. עודה סחף איתו את חברי הכנסת הערביים האחרים ממפלגתו להיעדר באופן מופגן מהלוויית פרס. היה בכך משום סטירת לחי מצלצלת על לחיו של מחנה השלום ובוודאי על לחיו של הנשיא פרס".

על תחושותיו כתב דיכטר: "התביישתי, כישראלי וכח״כ, על 'ערבי המחמד' שבחרו מארגני הכנס לקשט בו את הכנס. נדהמתי שיו״ר האופוזיציה שנשא שם דברים, ראה בעודה שותף לשלום למרות שידע היטב כי החרים את הלווית הנשיא פרס, אחד מעמודי התווך של מפלגתו".
לסיכום, כתב דיכטר כי "הרצון לשלום משותף לכולנו, ימין ושמאל". אלא שלדבריו, "אתמול בכיכר הושיטו לעודה את הלחי השנייה, והוא סטר לנואמים ולקהל על הלחי השנייה. אנחנו בימין, עברנו את עידן הגשת הלחי השנייה".

הפגנת השמאל הקיצוני בת"א, צילום: שלום עכשיו
הפגנת השמאל הקיצוני בת"א, צילום: שלום עכשיו

כזכור, אמש נטלו אלפי אזרחים חלק בהפגנת השמאל כשמי ששלח למשתתפים ברכה מיוחדת היה לא אחר מאשר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי