לאחר ההצלחה הגדולה של ההחתמות על האמנה הישראלית, הקמפיין של תנועת חזון עולה שלב נוסף. בעלוני השבת שיפורסמו בסוף השבוע, יעלה קמפיין נוסף של התנועה בו הם מבקשים לבחון מה יעשו חברי המפלגות השונות בייחס לסוגיות שונות בנושאי דת ומדינה.

 

באחת המודעות, המופנית לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, נשאל השר האם הוא יכניס לקווי היסוד של הממשלה הבאה את השמירה על הגיור הממלכתי? מודעה נוספת, הפונה לגדעון סער מהליכוד, שואלת את השר לשעבר האם הוא יכניס לקווי היסוד של הממשלה הבאה את השמירה על הקדושה של הכותל?.

במודעה אחרת פונים בתנועת חזון אל ח"כ בצלאל סמוטריץ' בשאלה האם יסכים להכניס לקווי היסוד של הממשלה הבאה את חיזוק המשפחה הנורמאלית? לעומתו, שותפו להנהגת מפלגות איחוד הימין, הרב רפי פרץ, נשאל לגבי השמירה על קדושתו של הכותל המערבי. ואילו שרת המשפטים, איילת שקד נשאלה בקמפיין החדש של תנועת חזון האם היא תכניס את שמירת השבת הציבורית לקווי היסוד של הממשלה הבאה.

בהמשך המודעה, נתונים תנועת חזון שלוש אופציות שונות – 'כן', 'לא' ו'אין לי אומץ לענות'. כמו כן נכתב במודעה כי 122,952 אנשים שחתמו בשבוע שעבר על האמנה הישראלית רוצים לדעת מהם התשובות של המתמודדים השונים על מנת שידעו האם ניתן להצביע להם. בתנועת חזון מציינים כי את תשובות המועמדים יפרסמו בשבוע הבא.

כאמור, קמפיין זה מגיע לאחר שבשבוע שעבר התקיימה החתמה בת 36 שעות על האמנה הישראלית של התנועה לקראת הבחירות הקרובות. באמנה נכתב כי "היהדות היא סלע קיומנו בארץ ישראל". החתומים על האמנה מתחייבים שהם יתמכו רק במפלגות שיחזקו את הזהות של מדינת ישראל ויפעלו למען הערכים של מסורת, שבת ומשפחה. התנועה הציבה לעצמה למטרה להגיע ליעד של מאה אלף חתימות, אותן היא הצליחה להשיג עוד לפני סיום הקמפיין בזכות ההתעניינות הגדולה של הציבור.

בין החותמים הרבים על האמנה ניתן למצוא גם רבנים וראשי ישיבות בכירים מהציונות הדתית. ברשימת הרבנים ניתן למצוא בין היתר גם את רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן וכן את רבה הראשי של העיר העתיקה, הרב אביגדור נבנצאל. כמו כן ניתן למצוא רבנים בכירים נוספים כמו הרב צבי טאו, הרב דוב ליאור, הרב שבתאי סבתו, הרב אליהו זייני, הרב ברוך וידר, הרב צבי קוסטינר וכן ראשי ישיבות נוספים, רבני יישובים ועוד. סך הכול חתמו על האמנה למעלה מ-250 רבנים.

בתנועת חזון מתכוונים בימים הקרובים להמשיך את הקמפיין להעלאת המאבק על נושאי דת ומדינה, וכן להמשיך לפעול על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20