הבוקר השיק שר החינוך נפתלי בנט תכנית לקידום מערכת החינוך בצפון הארץ בסדר גודל של חצי מליארד ש"ח. בנט: "יותר מדי שנים הצפון לא קיבל את היחס הראוי לו במפת היעד הלאומית. מהיום, אנחנו שמים את הצפון במרכז הבמה של משרד החינוך".

דין כרמיאל כדין רעננה. שר החינוך נפתלי בנט. פלא 90
דין כרמיאל כדין רעננה. שר החינוך נפתלי בנט. פלא 90

במסגרת התכנית יוענק חוג מסובסד בעלות של 100 שקלים בלבד לשנה לכל ילד בכיתות ד'-ה' במגוון תחומים כגון שפות, מדעים, טבע וסביבה, ספורט, מוזיקה ואמנות, כל הורה יוכל לבחור את החוג של ילדיו כבר משנת הלימודים הבאה. בנוסף יוענקו שיעורי תגבור ושיעורים פרטיים באנגלית ובמתמטיקה. תוכניות קידום נוער יושקו ויפותחו התשתיות.

עוד לפי התכנית, יפתח מרכזי ילדים ונוער ויסובסדו פעילויות פנאי. יוענק מערך תמיכה רגשית ולימודית באמצעות התכנית "פותחים עתיד". ותחוזק גם ההשכלה הגבוהה בצפון ע"י הגדלה משמעותית של מכסות הסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות בצפון.

המכללה הקיימת היום בכרמיאל תתאחד עם אוניברסיטת חיפה ותהפוך לקמפוס אוניברסיטאי, לדבריו של השר בנט "הדבר יוביל לחיזוק משמעותי של ההוראה והמחקר האוניברסיטאי בצפון הארץ, בדגש על מקצועות המדע והטכנולוגיה הרלוונטיים לשוק התעסוקה בכלל ולמגזר טכנולוגיות העילית בפרט".

תקציבי המכללות בצפון יעלו ב-10 מיליון שקלים, ותקציב האוניברסיטאות בחיפה יגדל בסכום של 66 מיליון ש"ח.

"צמצום פערים מתחיל בחינוך"

השר בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי: "אנחנו מחויבים להעניק הזדמנות שווה לילדים בקריית שמונה, טבריה, עמק החולה ונצרת כמו זו של ילדי הרצליה ורמת השרון. כי צמצום פערים אמיתי מתחיל בחינוך".

שרת המשפטים איילת שקד גם היא ברכה בעמוד הפייסבוק שלה את השר בנט ואמרה: "ממשיכים לפעול לצמצום פערים, הנגשת השכלה גבוהה וטיפוח הצפון כולו. דין כרמיאל -כדין רעננה".

חה"כ מוטי יוגב, יו"ר שדולת הגליל בירך את השר בנט על התכנית: "מברך את שר החינוך נפתלי בנט, על השקעתו הממוקדת בחינוך בצפון. מערכת החינוך היא מהמערכות החשובות ביותר, לסייע להחלטת המשפחות הצעירות להישאר ולבוא לגור בצפון".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן בירך את השר בנט על ייזום התכנית לצפון: "אני מברך את חברי השר נפתלי בנט על תכניתו החלוצית להפוך את ילדי הצפון לשווים לילדי מרכז הארץ, זהו צעד נוסף במימוש החזון החברתי של הבית היהודי. אני קורא לשרים האחרים גם הם להכין תכנית לחיזוק הצפון, במשרדים שבאחריותם".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.