תקדים: בית״ר ירושלים לא תועמד לדין על אירועי המשחק נגד בני סכנין בשבת בטדי. בכך, לראשונה הקבוצה אינה מקבלת זימון לבית הדין אחרי משחק נגד בני סכנין.

המאבק שלו השתלם. אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
המאבק שלו השתלם. אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

עו״ד ניר רשף, תובע ההתאחדות לכדורגל, החליט כי למרות האירועים המינוריים שהיו ביציעי בית״ר ירושלים, לאור המאבק חסר הפשרות של המועדון נגד האלימות והגזענות אין מקום להעמדת הקבוצה לדין.

לפני המשחק, עם עליית השחקנים לדשא, חלק מהאוהדים החלו לשיר את: ״הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה״, רבים מהאוהדים, כולל אלה היושבים ביציע המזרחי, שרקו בוז ומחו על השיר. כמה אוהדים בודדים קראו קריאות גזעניות, אולם השופט והמשקיף העדיפו לא לרשום כל קריאה של אוהד או אוהדים בודדים.

נציין כי על פי התקנון גם קריאה גזענית מאוהד אחד מחייבת העמדה לדין.

בינתיים בהתאחדות ממתינים לפרשנות המשפטית מצד התובע והיועץ המשפטי בנוגע לדרישתו של אלי טביב להכניס לתקנון המשמעת את הקריאות "הנה היא עולה" ו"שיישרף לכם הכפר". בהתאחדות ציינו כי ההחלטה של אופ״א להכיר בשירים הללו כקריאות גזעניות מאפשרות ואף מחייבות ליישר קו ולכלול את השירים הללו כקריאות גזעניות.

בינתיים התובע של ההתאחדות החליט להעמיד את בית"ר ירושלים לדין בעקבות הדלקת אבוקה במשחק הגביע מול מכבי תל אביב. בגלל האירוע הנקודתי הקטן, בית״ר תספוג רק קנס נמוך.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20