יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הודיע כי בכוונתו להדיח את ח"כ יואב קיש מחברותו בוועדת החוץ והביטחון וכן מוועדת הרפורמות. כמו כן הודיע ביטן לחברי הכנסת שרן השכל ויהודה גליק על הדחתם מחברות בוועדות הכנסת השונות, זאת בשל הפרת המשמעת הקואליציונית מצדם.

קיש וביטן. צילום: פלאש 90
קיש וביטן. צילום: פלאש 90

קיש סירב להצביע עם הקואליציה בשל הסירוב להעביר את הצעת החוק שלו המבטלת את חזקת הגיל הרך. גם חברי הכנסת גליק והשכל סירבו להצביע עם הקואליציה בשל הסירוב לקדם הצעות חוק שלהם.

יו"ר הקואליציה גם הודיע לשניים כי מלבד הדחתם מהוועדות הצעות חוק שלהם לא יקודמו על ידי הקואליציה במושב הבא. נציין כי יואב קיש היה אמור להיות מודח מתפקידו כיו"ר ועדת הכנסת אך היות והוא היו"ר הוא מסרב להעלות את הדחתו להצבעה בועדה שבראשותו.

ח"כ קיש לא נותר חייב ושיגר מכתב לראש הממשלה בו הוא קובל על התנהלותו של ח"כ ביטן.

לדברי קיש, הוגשו אליו שש בקשות הדחה של חברי כנסת. בנוסף לזו שלו ושל חברי הכנסת השכל וגליק,  הוגשה גם בקשה להדיח את ח"כ מיקי זוהר מועדת הכספים, ח"כ נאוה בוקר גם כן מועדת הכספים וח"כ ישראל אייכלר מתפקידו כיו"ר הועדה לפניות הציבור.

לדברי קיש, "קואליציה וסיעה חזקה לא יכולות להתבסס על איומים והדחות ללא הפסקה. האם כך ניתן לשמור על סיעת ליכוד חזקה ומובילה ועל שלמות הקואליציה".

קיש הוסיף כי מאחר שראשות הועדה הופקדה בידיו על ידי ראש הממשלה הוא מבקש את התערבותו בנושא, וכי "ללא הנחייה מפורשת ממך אין בכוונתי לקדם את גל ההדחות שיזם יו"ר הקואליציה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי