אין מה לצפות שמפגש בין בית"ר ירושלים לבני סכנין יעבור בשקט, אבל נראה שמפעם לפעם נרשמים שיאים חדשים.

אוהדי סכנין. פלאש 90
אוהדי סכנין. פלאש 90

הקהל הירושלמי הצביע ברגליים לאור היכולת החלשה של קבוצתו בשבועות האחרונים, היציע המזרחי לא התמלא ואילו היציעים הדרומי והצפוני כלל לא נפתחו, אך כבר בפתיחת המשחק רבים מהאוהדים שכן התייצבו למשחק שרו "אחמד טיבי מת", "מוחמד מת" ו-"שיישרף לכם הכפר".

אוהדי בני סכנין כמובן לא הגיעו לאצטדיון בשל ההסכם בין המועדונים האוסר על קהל חוץ, אולם הנהלת האורחת ישבה ביציע ובעת שירת ההמנון "התקווה" אנשי הקבוצה כלל לא עמדו והיו ביציעים אוהדי בית"ר שקלטו זאת ודאגו לעדכן גורמים מקבוצתם. בסכנין שתמיד טוענים כי הקהל הירושלמי מתגרה בהם לא יוכלו לטעון כי ניסו לשמור על אווירה טובה וספורטיבית. אין דרך לפרש את התנהגותה של ההנהלה אלא כניסיון התרסה.

מבני סכין נמסר בתגובה: "למעלה מ-6,000 אנשים קיללו אותנו, קראו שיישרף לנו הכפר במהלך ההמנון וזאת על אף שמאז ומתמיד בהמנון אין קורטוב של כבוד לאזרח הערבי. מול סיטואציה זו, אם היינו מכבדים את ההמנון זה כמו לכבד את מי שקורא לך למות".

בינתיים, נודע כי דווקא הירושלמים יעמדו לדין לאחר שמנשה משיח, שופט המשחק, ציין בדו"ח השיפוט על קריאות גזעניות והשלכת חפצים לעבר צוות השיפוט במהלך ולאחר ההפסד אמש לסכנין. הקהל הירושלמי שכאב את הפסד הקבוצה ולא אהב את ההופעה של שחקניו על כר הדשא, החל עם שריקת הסיום לקרוא קריאות גזעניות לעבר שחקני סכנין ואף השליך חפצים לעבר צוות השיפוט. בקבוצה מהבירה ניסו להשתיק את הקריאות על ידי השמעת שירים בקול רם שיחפו על הקריאות, אך אלה לא נעלמו מאוזניו של משיח וזה ציין זאת בדו"ח השיפוט שלו, דבר שמחייב את העמדת הקבוצה לדין.

סכנין, שכאמור ראשי ההנהלה שלה שנכחו במשחק אמש לא עמדו בזמן שירת המנון התקווה, לא תעמוד לדין.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי