"תושבות ותושבי ירושלים היקרים, הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר", כתב לפני זמן קצר השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת זאב אלקין (הליכוד) בעמוד הפייסבוק שלו. "אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה", הבהיר וביקש את אמון ותמיכת תושבי הבירה בבחירות.

השר לירושלים ולמורשת הודיע כי יתמודד בבחירות לראשות העיר כי "כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה"
השר אלקין בכותל. צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

 

משה ליאון, אשר יתמודד מולו לראשות העיר, אמר עם הודעתו של אלקין כי הוא "מברך על כל מתמודד שמעוניין לתרום לעיר", אך הוסיף: "אני ממשיך לפעול בכל הכוח למען תושבי ירושלים כפי שעשיתי בשנים האחרונות. אתמודד עד הסוף ואנצח".

משה ליאון. צילום: פלאש 90

 

יוסי חביליו, יו"ר "מצילים את ירושלים" ומועמד נוסף לראשות העיר אמר בתגובה על ההצהרה כי "אלקין זקוק למדריך לטרמפיסט בירושלים, כי הוא רק עוד טרמפיסט שמבקש להפוך את כיכר ספרא למקפצה בדרך לג'וב הבא". לדבריו, "ירושלים מספיק חשובה כדי שינהיג אותה ראש עיר שאיכפת לו ממנה ולא מיכולתו להשיג קידום אישי על חשבונה. ראש עיר שהוכיח את עצמו בפעולות למען העיר ותושביה ולא רק בדיבורים מרחוק. בחירה באלקין תהיה המשך לעידן ברקת בו האינטרסים של העיר שועבדו לטובת האינטרסים הפוליטיים של העומד בראשה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20