מידע מודיעיני פורסם על אירוע מחאה לחוק המואזין במועדון "אלקודס" בשכונת ואדי ג׳וז במזרח ירושלים, בחסות, ומטעם הרשות הפלסטינית בקריאה "לא ניתן להשתיק את התפילה במסגדים". השר לבטחון פנים גלעד ארדן הורה לעצור את קיום האירוע ואף חתם על צו האוסר את קיומו.

הוציא צו למניעת האירוע. השר גלעד ארדן. פלאש 90
הוציא צו למניעת האירוע. השר גלעד ארדן. פלאש 90

השר ארדן חתם על צו האוסר על קיום אירוע הזדהות של הרשות הפלסטינית עם המואזינים בירושלים שתוכנן למוצאי שבת ואמר: "לא אאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרשות הפלסטינית בשטחי המדינה".

עוד אמר ארדן: "במהלך השנה האחרונה ניסתה הרשות הפלס, בכמה הזדמנויות, לקיים אירועי הסתה במזרח ירושלים ובמטרה ברורה להניח דריסת רגל בשטחים הריבוניים של מדינת ישראל. גורמי האכיפה יפעלו באפס סובלנות וביד נחושה מול כל ניסיון כזה גם בעתיד".

השוטרים מנעו את קיום האירוע

מתוקף סמכותו, חתם השר על צו המורה על איסור קיום אירוע של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים שתוכנן במחאה על חוק המואזין.

הוצאת הצו, היא מתוקף סמכותו של השר לביטחון הפנים, והינה צו המורה על איסור לקיום אירוע במזרח ירושלים, או בכל מקום אחר במדינת ישראל, בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית. וזאת מבלי שניתן לכך היתר בכתב כנדרש בסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה ( הגבלת פעילות ), התשנ״ה- 1994.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית השר ארדן, פעלה משטרת ירושלים למניעת האירוע. כוחות המשטרה פשטו אמש על המועדון ומנעו את קיום האירוע.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.