הבטיחו לנו רעידת אדמה. דרמה גדולה. התקבלה מכה קלה בכנף, גם בהיבט המשפטי וגם מהבחינה הפוליטית.

רה"מ בנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל – צילום: פלאש 90

 

נסביר: תיק 1000, שפתח בקול תרועה רמה את חקירות נתניהו, הסתיים בקול ענות חלושה. לא שוחד, ואפילו רחוק מזה. אותו הדבר לגבי תיק 2000. התיק שעסק בשיחות נתניהו-מוזס נחלש משמעותית וגם תיק 4000 ניצב על כרעי תרנגולת. בטח כשמייחסים סיקור אוהד כקבלת שוחד, תקדים משפטי שאין לו אח ורע בעולם.

לתחושתי, ואותה מחזקים לא מעט משפטנים שאתם שוחחתי, השימוע אכן יכול להחליש גם את התיק הזה.

נתניהו נזהר בכבודו של מנדלבליט בדבריו אמש. אחרי הכל, גם הליך השימוע צפוי להיערך בפניו של היועמ"ש הנוכחי. הוא כן תקף את שי ניצן וליאת בן ארי, שלטענתו דחקו במנדלביט להגיש כתב אישום גם בתיק 2000 הבעייתי, ולהחמיר בסעיפים אחרים שמעוררים מחלוקת.

מהתגובות שאני מקבל, הציבור בימין מסרב להתרגש מהחלטות היועמ"ש. במידה מסוימת זה אפילו ליכד את פעילי מפלגת השלטון ומעודד אותם להירתם יותר ב 40 הימים שנותרו עד הבחירות. להערכתי, בסקרים שנראה השבוע הליכוד ייפגע בצורה מינורית במנדט אחד או שניים.

כחול לבן עדיין המפלגה שזוכה לתמיכה הגדולה ביותר, אבל גוש הימין שומר על כוחו. גנץ נכשל בניסיון להעביר מצביעים מהליכוד אליו. הקמפיין "גנץ הוא שמאל חלש" כנראה חלחל.

כחלון מתייצב בסקרים האחרונים על 4 מנדטים, בעוד אורלי לוי מאבדת תמיכה. מתוך הבנה שהבחירות האלה יוכרעו על חודו של מנדט, אולי שניים, כחלון יכול להיות שובר השוויון. לא מן הנמנע שמי שמגדיר את עצמו ימין שפוי ולצידו תמונתו של בגין המנוח יחליט בסופו של דבר לחבור לגוש המרכז-שמאל.

גנץ יעשה הכל, אבל הכל, שזה יקרה.

המפלגות החרדיות, אל תתבלבלו, ימהרו גם הן לקואליציה המתגבשת והנאמנות לנתניהו תתחלף בסגירת הסכם קואליציוני מפתה, שיכלול תיקים ותקציבים. לפיד יבלע את הגלולה והמהפך יקרה. מהתסריט הזה בדיוק חושש נתניהו. אם כחלון ימשיך להוות לשון המאזניים הוא יידרש להתחייב לבוחריו על מי ימליץ לנשיא והאם יסכים לשבת בממשלה בראשות גנץ.

שר האוצר משה כחלון. צילום: אסתי דזיובוב/TPS
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20