לאחר מחאת השגריר: מסרה תחנת הטלוויזיה הציבורית בהולנד כי המערכון ששודר על השיר "TOY" לא נועד להיות אנטישמי: "במופע של סאנה ואליס נדונים אירועי השבוע האחרון בצורה סאטירית. בשבוע שעבר שרו את השיר המנצח של ישראל באירוויזיון על רקע הסכסוך המתפרץ ברצועת עזה. הפרודיה עוסקת במדיניותה של ישראל והיא אינה כתב אישום נחרץ נגד הקהילה היהודית".

כזכור, מוקדם יותר היום (ג') העביר אביב שיראון שגריר ישראל בהולנד תלונה רשמית לתחנת הטלוויזיה הציבורית בהולנד בעקבות המערכון שהחליף את מילות השיר "Toy" של נטע ברזילי במלים המגנות את ישראל. בנוסף פנה שיראון גם ל- CJO – ארגון הקהילות היהודיות בהולנד ולשר החוץ ההולנדי.

נטע ברזילי במופע הניצחון בכיכר רבין בת"א. צילום: הדס פרוש/ פלאש 90

תחילתה של הפרשה כאשר הקומיקאית ההולנדית סאנה ואליס דה פריס הציגה בתוכנית הטלוויזיה שלה קטע ארסי נגד הזמרת הישראלית שזכתה באירוויזיון, והפכה את השיר "טוי" לשיר הסתה אנטי-ישראלי.

בזמן שדה פריס ביצעה את החיקוי של נטע ברזילי, על מסכי הרקע הופיעו צילומים וסרטונים של עימותים בין צה״ל לפלסטינים. בין היתר שרה הזמרת: "תראה כמה יפה אני משגרת את הטילים שלי", "מנהיגי העולם אוכלים בצייתנות מכף היד שלי", ו-"פלסטינים אינם מוזמנים למסיבה שלי".הולנד

בהמשך מתחה דה פריס ביקורת על פתיחת השגרירות האמריקאית בירושלים ואף השחילה שורה עם מסר אנטישמי: "כשהדולרים והסנטים של טראמפ זורמים – יש סיבה לחגוג".

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20