בית המשפט הצבאי גזר היום (ה') עונשים של 21 שנות מאסר ו-17 שנות מאסר על שני מחבלים שהיו חלק מחוליה שביצעה את הפיגוע בו נרצח דני גונן הי"ד בשנת 2015.

מפסק הדין עולה כי השניים סייעו בידי המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין אשר ירה בגונן ז"ל ופצע אדם נוסף תוך שסיפקו לו נשק ותחמושת, וביצעו תצפיות באזור בו בוצע הפיגוע.

הם הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של סיוע לגרימת מוות בכוונה וניסיון לגרימת מוות בכוונה. מדובר בעבירות המקבילות לעבירת סיוע וניסיון רצח בישראל.

יש לציין כי על המחבל מחמד חוסיני אבו שאהין נגזרו בינואר 2017 שני מאסרי עולם בגין גרימת מותו בכוונה של דני גונן ז"ל ופציעתו של אחר.

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד, התייחסה להטלת עונשי המאסר על הסייענים שרצחו את בנה ואמרה: "אני מברכת את הפרקליטות הצבאית ואת גורמי המשפט שלא ויתרו והתעקשו שגם מי שסייע לביצוע הרצח יקבל עונש כבד יחסית. שום דבר לא יחזיר את דני, אבל אולי היום התקדמנו בצעד נוסף בקידום חבילת ההרתעה נגד הטרור. אין ספק שהלחץ הציבורי של פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות יחד עם תנועת "אם תרצו" תרם רבות לכך. ראוי שמחבלים שפלים יסיימו את חייהם בכלא, אנו נעשה הכל כדי למנוע את הרצח הבא".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20