השר ישראל כץ וראש עיריית ת"א רון חולדאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

קרב גרסאות: שר התחבורה ישראל כץ התנער היום (ה') מדבריו של ראש עיריית ת"א רון חולדאי וכינה אותם "תעלולי בחירות". זאת לאחר שחולדאי הודה לשר כץ על הפעלה של 24 קווי תחבורה ציבורית בשבת ברחובות תל אביב יפו, 5 ימים בלבד לפני הבחירות לראשויות המקומיות.

"אין למשרד התחבורה שום כוונה להשתתף בתעלולי הבחירות של רון חולדאי", הבהיר השר כץ. "משרד התחבורה מקדם וימשיך לקדם רפורמה חשובה וכוללת בתחום מוניות השירות, בלי קשר לעירית ת״א , ולבחירות העירוניות הקרובות. מוזר שרון חולדאי פתאום נאחז ומשבח רפורמה שמתח עליה ביקורת וגם התנגד לה בעבר".

כאמור, בפוסט שפרסם חולדאי הוא שיבח את כץ. "יישר כוח לשר התחבורה על ההחלטה לבצע את תוכניתנו המשותפת מ-2012 להרחבת מס' קווי מוניות השירות שיפעלו 24/7 בתל אביב-יפו. הצלחנו להגיע להבנות עם משרד התחבורה על הפעלת 24 קווי שירות בשבת, זאת אחרי עבודה משותפת של צוותי היגוי של עיריית ת"א-יפו ומשרד התחבורה במשך מספר שנים", הכריז חולדאי.

 

לדבריו, "הקווים יפעלו לא רק בת"א אלא גם אל ת"א מהערים הסמוכות. ואפילו לביה"ח שיבא.8 מכרזים כבר יצאו ואני מאמין שכבר באביב הקרוב תהיה כאן מהפכה גדולה ביכולת של האוכלוסייה החלשה להתנייד בשבת למרכזים של בילוי, לבתי חולים, חופי הים וכיוצא בזה בסופי שבוע".

נתן אלנתן, יו"ר ש"ס בתל אביב – יפו ומועמד לראשות העיר, אמר בתגובה כי "ראש העיר היוצא רון חולדאי ממשיך לקדם תכניות פופוליסטיות שמפרות את הסטטוס קוו במקום להציג תכנית של עשייה למען תושבי העיר.
ב-30 באוקטובר אומרים כן למסורת, כן לסטטוס קוו! אני קורא לחברי במועצת העיר ששמירת המסורת חשובה להם להצטרף אלי בקריאה להחליף את חולדאי ולתמוך בי כמועמד היחיד שמבטיח את שמירת הסטטוס קוו ומייצג את הציבור המסורתי בעיר".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20