"כל פעם שאני משחזרת זה נראה לי כמו ניסיון אונס", כך סיפרה בשיחה עם ערוץ 20 טניה שהותקפה לפני כשבוע וחצי לא רחוק מביתה ע"י מסתנן בדרום ת"א. טניה שעובדת כיועצת לח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) נאלצה לצאת לחופשת מחלה בעקבות המהלומות שהטיח המסתנן בפניה.

בעמוד הפייסבוק של מלינובסקי עלתה הקלטת השיחה בה מבקשת טניה מאחותה להזמין משטרה. בעקבות התקיפה הבטיחה חברת הכנסת: "אשתמש בכל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותי בכדי להחזיר לתושבים את תחושת הביטחון במקום מגוריהם".

להחזיר את הביטחון לתושבים. ח"כ יוליה מלינובסקי. צילום: פלאש 90
להחזיר את הביטחון לתושבים. ח"כ יוליה מלינובסקי. צילום: פלאש 90

התקיפה אירעה ביום שישי לפני כשבוע וחצי, לאחר שעזבה טניה את בית הוריה לכיוון ביתה שבדרום תל אביב. "הייתי עם אחותי על קו הטלפון. דיברתי איתה ולא סתם אני עושה את זה כל פעם שאני חוזרת הביתה. וכל כמה מטרים אמרתי לה את המספר שבו אני נמצאת", סיפרה טניה. בשלב הזה ניגש אליה מסתנן אריתראי וניסה לפתח איתה שיחה. טניה התנגדה בתקיפות וביקשה שהוא ימשיך בדרכו. "אמרתי לו תמשיך ללכת או שאקרא למשטרה, אבל הוא התעקש והתקרב אליי. באיזשהו שלב הוא נתן לי אגרוף לרקה. אחרי האגרוף הראשון ביקשתי מאחותי להזמין משטרה. הוא התרחק ממני בכוונה ללכת ואז חזר בפתאומיות ונתן לי אגרוף בלסת. התרחקתי ממנו ודפקתי בחלונות של שכנים במטרה שמישהו יצא", אמרה.

"כשהוא ראה שאני עושה בלאגן הוא התנפל עליי ואני התחלתי לצעוק. היה נראה לי שאני הולכת לאבד את החיים שלי. כשהוא הבין שאני עושה הרבה רעש הוא תלש ממני את השרשרת והתחיל לברוח איתה כאילו שהוא גונב", שיחזרה טניה. ניידות המשטרה הגיעו לאחר 4 דקות בלבד שלדבריה "נראו כמו נצח".

כל אותה העת איש מהשכנים לא יצא לסייע לה למרות הצעקות. "אם הוא היה רוצה לגנוב ממני הוא פשוט היה גונב כי היה לי תיק קטן שאפשר היה לתלוש אותו ולברוח, אבל הוא לא עשה את זה. הוא נתן לי שני אגרופים, סבלתי שבוע מבחילות והקאות. כנראה שהכוונות שלו היו לתקוף בצורה אחרת ולא לגנוב. אני חושבת שאם לא הייתי על קו הטלפון התקרית הזאת הייתה נגמרת אחרת לגמרי".

"כל אחת בדרום תל אביב יכולה להיות הקורבן"

השוטרים תפסו את התוקף ובשבוע שעבר נערך עימות בינו לבין טניה. לאורך המעצר והעימות נעזר המסתנן בשירותיו של עו"ד, מתנדב ארגוני הסיוע ככל הנראה. "היה לו עו"ד שליווה אותו לכל התהליך ואיתי אף אחד לא יצר קשר חוץ מהפעילים בדרום ת"א", סיפרה. "אני מניחה, מאמינה ומקווה שהוא עדיין עצור או בכלא או במסגרת שראויה לו".

בדיקה רפואית הצביעה כי לטניה לא נגרם נזק מוחי, אך בצד שמאל של פניה שספג שני אגרופים הייתה נפיחות יוצאת דופן. "הוא תיכנן לנתק אותי, לשתק אותי ואז לבצע את זממו", מסבירה טניה. "כל פעם שאני משחזרת זה נראה לי כמו ניסיון אונס כי הוא ניסה לדבר איתי והוא ניסה בטוב ואז כשהייתי תקיפה הוא נתן לי מכות. והשרשרת היתה סתם כאילו הוא גונב משהו".

מסתננים עצורים במתקן חולות. צילום: פלאש 90
מסתננים עצורים במתקן חולות. צילום: פלאש 90

טניה הביעה חשש כי הפושע שתקף אותה עלול להיות עצור בחולות ולאחר מכן לחזור באין מפריע לדרום ת"א. "אנחנו שק חבטות, כל אחת ואחת שמתהלכת פה ברחובות יכולה להיות הקורבן. זה לא משנה באיזו שעה, מה אני לובשת, בת כמה אני או איפה אני הולכת . אין שום הצדקה למה שקרה לי".

טניה גרה בשכונה כבר עשר שנים וזוכרת ימים יפים יותר בהם השכנים גילו ערבות הדדית. היום לדבריה כולם חוששים. "זאת הייתה שכונה מדהימה. אנשים בערב שבת היו יושבים עם כסאות על הכביש עם אוכל שתיה. היום אין את זה. הישראלים נעלמו, 80% זה מסתננים".

בשנים האחרונות שמעה על מקרי התקיפה הרבים בשכונה וביקשה שאחותה תלווה אותה בטלפון עד לביתה כשהשיחה נמצאת במצב הקלטה. "עכשיו אני מתחילה לעכל את מה שעברתי. כל פעם שאני נזכרת באירוע יש לי צמרמורת בכל הגוף. לחשוב שמישהו ניסה לאנוס אותך זה תחושה נוראית. לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי עם אחותי כי צרחתי ואף אחד לא יצא", אמרה. "עד עכשיו לא הסתובבתי עם כלי הגנה כמו גז מדמיע, עכשיו אנהג אחרת".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20