צילום: יח"צ

תהליך ההפקה של אירועים כמו חתונה, בר מצווה, בת מצווה, ברית מילה וכדומה, הוא תהליך מורכב בפני עצמו, והוא הופך למורכב עוד יותר כאשר אתם נדרשים לבצע אותו בעצמכם, ללא כל ניסיון או ידע מקצועי בעולם ההפקה. במסגרת התהליך, יהיה עליכם לבחור את המקום בו ייערך האירוע, להחליט מיהם האורחים שיגיעו לאירוע, לעצב את המקום על פי טעמכם, להזמין תקליטן או הרכב מוסיקלי מתאימים, צלם, אטרקציות וכמובן קייטרינג לאירועים. המשימות מרובות, הזמן קצר והעומס רב. בשורות הבאות, נסייע לכם לפשט את התהליך של בחירת חברת קייטרינג לאירועים עד כמה שניתן.

ככלל, כאשר אתם בוחרים חברת קייטרינג לאירוע שלכם, ישנם ארבעה אלמנטים מרכזיים שאותם אתם צריכים לבחון:
1. מגוון המנות
2. רמת ביצוע – טעם, מרקם, טריות
3. סגנונות קולינריים
4. חבילת הגשה – דוכנים, בופה, הגשה אישית, מגשי אירוח וכן הלאה

מרבית האנשים הנכנסים לתהליך של בחירת חברת קייטרינג לאירועים, מתמקדים בנושא הטעימות כאילו היה זה הנושא היחיד. טעמו של האוכל הוא בהחלט הפרמטר החשוב ביותר בחבילת הקייטרינג, אך הוא לחלוטין לא היחיד, וגם הטעימות שאותן תכניסו לפיכם, לא תמיד משקפות את הרמה המקצועית האמיתית שמציעה חברת הקייטרינג.

סגנונות קולינריים

הדבר הראשון שאתם רוצים לבחון הוא הנושא של סגנונות קולינריים המוצעים על ידי חברת הקייטרינג. האם החברה מציעה קייטרינג בשרי? על האש? אסאדו? מהם הקינוחים שהיא מציעה? האם היא מציעה חבילות טעמים ממטבחים שונים? האם מדובר בחברת קייטרינג שמציעה את חבילת המטבח הים תיכוני בלבד, או שישנם טעמים קולינריים נוספים שהיא מציעה? כל אלה נכונים עבורכם ככל שאתם מחפשים חוויה יותר שונה ויותר ייחודית. אם אתם מסתפקים בחוויה ים תיכונית אותנטית והעיקר שתהיה טעימה, מרבית חברות הקייטרינג תוכלנה לספק לכם את מבוקשכם.

מגוון המנות

הדבר השני שאתם רוצים לבחון הוא מגוון המנות, והכוונה היא לאו דווקא לבחור בחברת קייטרינג לאירועים שמציעה את המגוון הגדול ביותר, אלא את המגוון החכם והאיכותי ביותר. במנות שמציעה לכם חברת הקייטרינג אתם רוצים לחפש את הניצוץ שמבדל אותה מחברות הקייטרינג האחרות. את הרטבים המיוחדים, את שיטות ההכנה המיוחדות, את התוספות המיוחדות, את צורת ההגשה המיוחדת. אתם רוצים לוודא שלא מדובר במנות עממיות בלבד, ומאידך שגם לא מדובר במנות גורמה "פלצניות" מעבר למידה. ההחלטה בהיבט זה היא החלטה אינטואיטיבית שתוכלו לקבל במעבר יסודי על מגוון המנות שמציעה החברה.

רמת הביצוע

רמת הביצוע היא אחד המרכיבים החשובים בבחירת חברת קייטרינג לאירועים, שכן לא משנה מה אתם מגישים לאורחים שלכם אם זה פשוט לא טעים. כדי לבצע את הבחירה הנכונה אתם רוצים לטעום את המנות שמציעה החברה, אך אתם לא רוצים לעשות זאת במסגרת ערב טעימות מסודר. בקשו מנציג החברה רשימה של מספר אירועים שעורכת החברה בזמן הקרוב באזורכם או בכל אזור אליו אתם מוכנים להגיע לטובת העניין, ובחרו את אחד האירועים באופן רנדומלי מבלי שהחברה יודעת לאיזה מהם אתם צפויים להגיע. כך תוכלו להבטיח שהטעם שאותו מבטיחה לכם החברה, הוא גם הטעם שהיא מספקת בפועל ללקוחותיה. אל ערב הטעימות אתם רוצים להביא איתכם לפחות אדם או שניים שיש להם קצת ידע קולינרי ואשר אתם סומכים על טעמו האישי.

חבילת הגשה

האם החברה מציעה דוכני מזון? האם היא מציעה גרילמן לאירועים? האם היא מציעה סגנונות הגשה שונים באמצעות הגשה אישית עם מלצרים, שולחן הגשה מרכזי (בופה) או הגשה באמצעות מגשי אירוח? האם החברה מציעה חבילת הגשה ייחודית של סכו"ם, כלי הגשה, מפות, כיסויי כסאות, עיטורים לשולחן וכדומה? כל אלה משפיעים מאוד על חוויית האורחים באירוע, וחשוב לבחון אותם בצורה יסודית.

החשוב מכל – התכוננו אתם בעצמכם לתהליך הבחירה

אבל הדבר החשוב מכל הוא, שאתם בעצמכם תגיעו מוכנים לכל התהליך של בחירת חברת קייטרינג לאירועים. נסו לגבש עם עצמכם את הסטנדרטים שלכם, את הקווים האדומים שלכם, את הדברים שאותם תרצו לשלב באירוע שלכם מול אותם דברים שאינכם מוכנים בשום פנים ואופן לקבל. הכנה מוקדמת כזאת, תסייע לכם לקבל את ההחלטות בצורה מהירה וקלה, וגם להיות בטוחים סביב כל החלטה שאתם מקבלים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20