פרופ' נאוה בן צבי. צילום: באדיבות המצולמת

לאחר שמוקדם יותר היום (ב'), הודיעו במשרד החינוך על זכייתו של מר יהודה הראל בפרס ישראל למפעל חיים בתחום החקלאות וההתיישבות, פרסם שר החינוך נפתלי בנט, בחשבון הטוויטר שלו על כלת פרס נוספת – פרופ' נאוה בן צבי.

ועדת הפרס התכנסה בראשותה של השופטת בדימוס שרה פריש – יו"ר הוועדה, כשלצדה החברים – הגב' איריס ראור-ברץ, מר דוד בארי, מר אבי בלשניקוב והאלוף במילואים רון טל. בנימוקיה ציינה הועדה כי: "פרופ' נאוה בן צבי, הייתה פרופ' מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, יו"ר המרכז ללימודי מדעים. בשנות השבעים נמנתה עם צוות שהקים את האוניברסיטה הפתוחה ממניעים של הנגשת ההשכלה לכלל האוכלוסייה"

בין הנימוקים עוד הוסיפו כי: "פרופ' בן צבי הנה חלוצה בתחום הנגשת החומרים לאינטרנט מתוך הבנה שילדים לומדים ומפנימים דרך למידת חוויות. עוד פעלה פרופ' בן צבי לחזק תכניות לימודים בתחום המתמטיקה ובכלל ומכהנת כיו"ר המרכז הישראלי למצוינות בחינוך אשר נותן מענה לתלמידים מצוינים מכל מגזרי האוכלוסייה בארץ. היא עסקה בקידום מנהיגות נשים בתחומי הבריאות והובילה את הכנסתם של מיעוטים אתניים, מגדריים ובעלי לקויות למידה להשכלה הגבוהה בישראל. פעלה לשילוב חרדים במוסדות להשכלה גבוהה. נאוה הוזמנה לכהן כחברה ביוזמה הבינלאומית של האומות המאוחדות המכונה ACADEMIC IMPACT שמטרתה לתמיכה אקטיבית העקרונית של זכויות אדם, אוריינות, קיימות ופתרון סכסוכים".