בתאונה קשה שהתרחשה אמש (שני), שתי מכוניות התנגשו זו בזו בעוצמה רבה בצומת גבעתי שבכביש 35. בתיעוד ממצלמת האבטחה בצומת נראים עשרות נהגים כשהם חולפים על פני המכוניות הפגועות ולא עוצרים להגיש סיוע לנהגים.

בתיעוד התאונה ניתן לראות את ההתנגשות הקשה בין הרכבים שקרתה כתוצאה מכניסה של אחד מהם לצומת באור אדום. לאחר ההתנגשות, הרכב הועף לנתיב הנגדי ופגע במכונית נוספת שעמדה ברמזור. לאחר מכן, ניתן לראות את המכוניות ממשיכות לחלוף על פני מקום הפגיעה, מבלי לעצור, מלבד מספר אנשים ספורים שיצאו ממכוניותיהם וניגשו להגיש עזרה לפצועים.

תיעוד התאונה בכביש 35. צילום: נתיבי ישראל

 

המהנדס דודי ימין, סגן מנהלת אגף פרויקטים בחטיבת ההנדסה של נתיבי ישראל אמר לאחר האירוע: "מרכז ניהול התנועה הלאומי שלנו ניטר את התאונה הקשה בזמן אמת והזניק את כוחות ההצלה אל המקום, זאת במקביל לצוותים המקצועיים של החברה – על מנת לטפל במפגעי תשתית הדרך".

המהנדס ימין מוסיף כי "מעבר לעובדה המזעזעת בה עשרות האנשים שחלפו במקום התעלמו מבלי להושיט עזרה לפצועים, חשוב להבין כי כתוצאה מתאונות דרכים נגרם נזק לתשתית המסכנת את הנהגים והיושבים ברכב. לרוב בתאונה שכזאת נשפכת מהמכוניות הפגועות כמות גדולה של שמן, שכתוצאה מכך עשויות להיגרם 'תאונות-משנה'.

אנא מכם, האוחזות והאוחזים בהגה, קחו אחריות. משרד התחבורה באמצעות נתיבי ישראל משקיע מידי שנה מיליארדי שקלים בשדרוג תשתיות הכבישים לסטנדרט מבטוחים בעולם. תאונה זו היא דוגמא-חיה כיצד שניות של היסח דעת גורמות לנזק בלתי הפיך".

 

אלון מליק

אלון מליק