ח"כ ציפי לבני. צילום: פלאש 90
ח"כ ציפי לבני. צילום: פלאש 90

מפלגת "קדימה" בראשות ח"כ ציפי לבני שכרה חוקרים פרטיים למעקב אחר רה"מ בנימין נתניהו, אז יו"ר האופוזיציה, ורעייתו שרה במהלך בחירות 2009, כך דיווח הערב (א') עמית סגל בחדשות 2. המטרה: השגת מידע מביך על מועמד הליכוד לראשות הממשלה. הליך פלילי מתנהל בימים אלו בביהמ"ש בתל אביב שם נשמעות עדויות בפרשה שחלקן פורסמו הערב.

"אני זוכר מפגש אחד ודאי בבית מפלגת קדימה ברחוב גיסין בפתח תקווה, אם אני לא טועה בחדר של ציפי לבני", כך העיד במשטרה החוקר הפרטי רפי חאמי על הפרשה שהתגלתה לפני 5 שנים. גם מנכ"ל המפלגה דאז, משה שחורי, העיד השבוע בביהמ"ש כי "הייתה פגישה בין החוקר לבין האנשים של ציפי שבה סוכם על המעקבים".

חאמי: "אייל ארד (מנהל הקמפיין של לבני) פנה אליי בקשר לעבודה של תצפית במלון קראון פלאזה בתל אביב, בו שהה ביבי נתניהו. בהמשך נפגשתי עם ארד, שתי פגישות. האחת במטה הבחירות של המפלגה בתל אביב והשנייה בבית קפה בסמוך לרחוב ארלוזורוב. ארד פירט בפניי כאמור את דרישת העבודה הנ"ל ודיבר איתי גם על המחיר. דיברנו על שבוע עבודה, ההערכה שלי הייתה סך של 70-80 אלף שקלים, משהו כמו 10,000 שקלים ליום עבודה".

חוקר: "מדבריך עולה שאייל ארד הוא זה שמסר לך את מתווה העבודה ומפלגת קדימה שילמה את התשלום?".

חאמי: "כן, אייל ארד הוצג כיועץ ומי שמנהל את מסע הבחירות. אני רוצה לציין שמי שטיפל ואמר מה צריך לעשות בפעולת התצפית הוא איל ארד".

החוקרים תיעדו את בני הזוג מקרוב למרות אבטחת השב"כ

על פי הדיווח הערב, אחרי נתניהו ורעייתו עקב צוות גדול הכולל את חאמי ו-4 חוקרים נוספים שהתחזו לזוגות בלובי המלון ותיעדו את השניים בסתר. מטרת המעקב, תיעוד פגישותיהם של בני הזוג נתניהו עם אנשי עסקים ובהם מיליארדר ואדם נוסף שהיה אז חבר קרוב ומאז התערערו היחסים עימו. מדובר במחדל אבטחתי שכן יו"ר אופוזיציה מאובטח ע"י השב"כ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

"ביום 25.12.08 התמקמתי יחד עם עובדים שלי במלון קראון פלאז'ה בלובי המלון. במהלך היום ביצענו שעות תצפית ארוכות. לעיתים יצאנו לתצפית בנקודות סמוכות. למיטב זכרוני דיווחתי לאיל ארד", סיפר חאמי שהוא וחוקריו חזרו עם תיעוד השיחות. למחרת החל מבצע "עופרת יצוקה" ונתניהו עזב את המלון וסייר בדרום הארץ.

"הפעילות נערכה על ידי שלושה חוקרים מהשעה 10:00 עד 22:00, לפי 165 דולר לשעה", סיפר חאמי. בתחקיר ששודר לפני 5 שנים התברר כי הוצאות המעקב הוצגו למבקר המדינה כ"הוצאות רכב".

איל ארד מסר בתגובה: "איני מכיר אדם בשם רפי חאמי, מעולם לא הזמנתי ממנו עבודה, ומעולם לא הזמנתי או הפעלתי או הייתי קשור, לחוקר פרטי במהלך מערכת בחירות, לא ב-2009 ולא בשום מערכת בחירות אחרת, ולא דיווחתי או קיבלתי מידע מחוקר פרטי. כל מי שקושר אותי לכך עושה מעשה בועז הרפז, כלומר משקר ונתלה בשמי כדי לחפות על מעשיו הנלוזים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20