עופר עיני ואורן חסון. צילום: משה בוקר
עופר עיני. צילום: משה בוקר

 

לידיעת שרת הספורט מירי רגב, עופר עיני מעוניין למנות פרויקטור שיהיה אחראי על קידום הקמת מגרשי כדורגל בארץ, בעיקר בפריפריה. השרה רגב החליטה כזכור בשבוע שעבר לשכור את שירותיה של חברה בינלאומית לבחון את הסיבות לכישלון הנבחרת הלאומית. עיני טוען כי הבעיה העיקרית לכישלון המתמשך בנבחרות ישראל היא בעיקר היעדר מתקנים רבים בארץ.

יו״ר ההתאחדות אומר כי הפוליטיקאים יודעים בעיקר לדבר ופחות לבצע. לדבריו, יש כספים להקמת כל מגרשי הכדורגל הדרושים ברחבי הארץ, לפחות מאה כאלה. אחת ההצעות שעיני העלה היא למנות איש מקצוע, פרילנסר, מטעם ההתאחדות במטרה לקדם את נושא הקמת המגרשים, אדם שכל תפקידו יהיה לדחוף את הנושא בקרב הרשויות המקומיות ומשרדי הספורט והאוצר.

עיני מאמין כי מודעות רבה יותר מצד ראשי הערים ולחצים פוליטיים יקדמו מהר יותר את הקמת המגרשים בעיקר בפריפריה, דבר שאמור לתת מענה למחלקות רבות ברחבי הארץ שאין להם מתקני אימון ראויים להתאמן ולשחק בהם.

מירי רגב הבטיחה להתחיל בהקמת עשרות מגרשי כדורגל, בינתיים אין התקדמות בנושא. נציין כי רגב אחראית בין השאר על מועצת ההימורים של הטוטו שמתקצבת מידי שנה במאות מיליוני שקלים את קרן המתקנים שהייעוד שלה הוא הקמת איצטדיונים ומגרשי ספורט.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20