בשירה וריקודים, כך קיבלו היום (ה') החיילים החרדים את מפגיני "הפלג הירושלמי", הפלג החרדי הקיצוני שמשתלח לאחרונה בחיילים החרדים.

המפגש בין החיילים החרדים למפגינים הקיצוניים התרחש במסגרת יום עיון לחייל החרדי שנערך בבית הכנסת הגדול בירושלים. ביום העיון השתתף הרב הצבאי הראשי לצה"ל, תת אלוף הרב אייל קרים.

צילום: באדיבות המצלם

לאחר שקיום הכנס נודע לאנשי "הפלג הירושלמי", החלו מפגינים קיצוניים להגיע למקום עם שלטי נאצה. בסיום הכנס, החיילים החרדים יצאו מבית הכנסת ונפגשו עם המפגינים הקיצוניים פנים אל פנים. למרבה ההפתעה, במקום עימות קולני, החיילים החרדים החלו לשיר מול המפגינים.

בתוך כך, מפגינים מהפלג החרדי-קיצוני המשיכו להתפרע ולחסום כבישים ברחבי הארץ. במהלך הפגנות שהתרחשו ברחוב ז'בוטינסקי, התארגנות ספונטנית של האוכלוסייה החרדית במקום החלה לפנות את המפגינים במטרה לנסות להשיב את הסדר.

חרדים מפנים חרדים מהכביש. קרדיט: "דיווח ראשוני"

יענקי פרבר, כתב "בחדרי חרדים" וחייל חרדי בשירות מילואים, שוחח עם ערוץ 20 ותקף בחריפות את מפגיני הפלג הקיצוני. "החברה החרדית המתונה מנסה להילחם בפלג הירושלמי. הם שולחים ילדים בני 13-14, מסכנים את עצמם ואת הסביבה. מקללים, מנבלים את הפה, מתחצפים לאנשים מבוגרים מהם ברחובות. אין שום גזירת גיוס, הכל המצאה של אנשים ממורמרים שהודחו מהשליטה ביתד נאמן", אמר פרבר.

פרבר משוכנע כי המניע להפגנות הוא מניע פוליטי, לא חרדה כביכול לגורל החרדים שמתגייסים לצה"ל. לדבריו, "חרב הגיוס" הוסרה מעל הציבור החרדי עם כניסתם המחודשת של המפלגות החרדיות לקואליציה. "אם מחר בבוקר יתנו לפלג הקיצוני נציג במקום ריאלי ביהדות התורה כל ההפגנות וההתפרעויות יגמרו. כל בחור שמגיע ללשכת הגיוס ומכריז שהוא בן ישיבה חותם על דיחוי והולך הביתה, אלה שמתגייסים עושים את זה מרצונם. כל הכותרות של עיתון הפלס שקר לחלוטין, אין שום אמת בדיווח שלהם. הם ממורמרים שהם נדחקו לקרן זווית מהעיתון יתד נאמן והם חוגגים על חוק גיוס שלא קיים".

אלעד שור

אלעד שור