בעוד האמריקנים לוחצים על יו"ר הרשות הפלסטינית להפסיק מימון טרור, אבו מאזן מצא שיטה חדשה לעקוף את הדרישה, כך פורסם ב"ישראל היום".
שליח טראמפ, ג'ראד קושנר עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן אמש ברמאללה. צילום: רויטרס
שליח טראמפ, ג'ראד קושנר עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן השבוע ברמאללה. צילום: רויטרס

השבוע דרשו השליחים האמריקנים, ג'ייסון גרינבלט וג'ארד קושנר, מאבו מאזן כי יפסיק את התשלומים למשפחות המחבלים ולמחבלים הכלואים בישראל. לפגישה הגיעו השניים מגובים בנתונים שקיבלו מישראל. בפגישה המתוחה טען יו"ר הרשות כי הוא אינו אחראי למשכורות, כי אם "הוועד למען האסיר" באמצעות "הקרן הלאומית הפלסטינית". כזכור, בחודש מרץ האחרון הכריז שר הביטחון אביגדור ליברמן על הקרן כארגון טרור בשל פעילותה.

בנוסף אמר אבו מאזן כי משכורתם של מחבלי חמאס ששוחררו בעסקת שליט הופסקו ובקרוב תופסק העברת המשכורות ל-600 אסירי עולם המעורבים בטרור. יחד עם זאת, מקורות פלסטינים מסבירים כי יו"ר הרשות מתכוון לעקוף את האיסור בשיטה ביורוקרטית. "הוועד למען האסיר" יפסיק את התשלומים ובמקומו יוקמו עשרות עמותות וארגונים חוץ ממשלתיים חדשים למימון הטרור.

תשלום חודשי למחבלים נגזר מהחוק הפלסטיני ומזכה בשכר של 1,300-12,000 ש"ח בהתאם לחומרת הפשע. גם מחבלים משוחררים זכאים לקבצה וכן בני משפחתם של מחבלים שחוסלו במהלך פעילות טרור. יועצו של אבו מאזן, ד"ר נביל שעת', אמר אמש בכנס הרצליה: "התשלום של המשכורות שאנחנו משלמים לאסירים ומשפחותיהם הוא אחריותנו החברתית. אלו אנשים תמימים שהושפעו בשל רצח אהוביהם או מאסרם בגלל הכיבוש".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20