ראש הממשלה נתניהו עם שר האוצר כחלון. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ראש הממשלה נתניהו עם שר האוצר כחלון. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עם שוך משבר חוק הגיוס, שר האוצר משה כחלון מציב לנתניהו קו אדום בנוגע לחקירות: בראיון ל"אולפן שישי", אמר כחלון כי אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל להמשיך לכהן.

"יש אדם אחד ויש חוק אחד, חוק שאומר שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט אם יוגש כתב אישום. ימצו את התהליכים והיועץ המשפטי לממשלה יודיע שהחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה – ראש הממשלה לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה תחת כתב האישום, זו תשובתי לפני שלושה חודשים והיום אצלך באולפן".

בתשובה לשאלה על הקולות במפלגת השלטון שתומכים בהמשך כהונה של נתניהו, גם במקרה של כתב אישום אמר: "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים, אתה שאלת אותי מה אומרים ב'כולנו'. בליכוד אתה מספר לי, אני לא יודע..".

עוד הוסיף כחלון כי "אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה הוא לא יוכל לכהן ואתה יודע מה? הוא לא צריך אותי בשביל זה – לדעתי הוא עצמו יקום ויילך או המפלגות האחרות, אבל כמובן העמדה שלנו".

נזכיר כי השבוע, בשיאו של המשבר הפוליטי התבטא בסוגייה שר החינוך נפתלי בנט והציג עמדה שונה: "רק אם יש כתב אישום סופי אז נתלבט לפי הסיטואציה. אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד שוב", הצהיר בנט. "אני בהחלט אעמוד מאחוריו! לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות".

נתניהו צפוי להיחקר שוב בשבוע הבא

במקביל, הערב דווח בחדשות עשר כי המשטרה ופרקליטי נתניהו סיכמו על מועד חקירה נוספת של ראש הממשלה, ביום שני או שלישי בשבוע הבא. המשטרה לוחצת לזרז את חקירתו, אך מצבו הבריאותי עשוי לגרום לעיכוב בביצוע החקירה. לפי הפרסום, המשטרה מעוניינת לעמת את רה"מ עם דברי עד המדינה ניר חפץ, שממשיך למסור את עדותו.

כזכור, בתחילת החודש נחקר נתניהו במשך חמש שעות בתיק 4000, במעונו שבירושלים. במקביל, רעייתו שרה נחקרה גם היא בלהב 433 במשך כחמש שעות. על פי החשד, אלוביץ' העניק לזוג נתניהו סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, בדמות ידיעות רכילות אוהדות והטיית כותרות שהתנגדו לנתניהו, זאת בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים.