תנועת 'חזון', תנועה יהודית חדשה שפועלת ברשת בתקופה האחרונה הפיקה סרטון חדש המסביר את הסיבות להקמתה. בסרטון מסבירים מייסדי התנועה כי תנועת חזון לא מחדשת שום דבר אלא היא אומרת בקול את מה שהרוב הנורמלי חושב. לטענתם, אומץ היא היכולת להביע את דעה לא פופולרית או להתמודד עם ביקורת, בושה, שערורייה ורפיון ידיים.

 

"בשנים האחרונות מתנהלת מלחמה על הנורמאליות" אומר הרב דרור אריה, ר"מ בישיבת שדרות ואחד ממייסדי תנועת חזון.

"מה זה להיות נורמאלי?" שואל חיים טייטלבוים, סמג"ד במילואים, תושב היישוב מגרון, וגם הוא ממייסדי התנועה "אבא, אמא וילדים זאת משפחה. נקודה" מוסיף טייטלבוים. עוד מוסיף הרב אריה בסרטון "להתחתן כדת משה וישראל בלי זיופים. לשמור על הקדושה של הכותל ולא לחלל אותו". ואילו טייטלבוים מוסיף "היהדות היא הדבר הכי נורמלי לעם ישראל".

"לכן הקמתנו את תנועת חזון" אומר הרב אריה. "כדי לאזור אומץ ולהגיד בקול: אנחנו רוצים חיים נורמליים. יהודיים" מוסיף טיילבוים. "גם אתם נורמליים? יש לכם אומץ?" שואל הרב אריה, ומוסיף "הצטרפו אלינו לחזון". "יחד נציב סדר יום יהודי במדינה" מוסיף טייטלבוים בסרטון. עוד שואל הרב אריה בסרטון "מה זה סדר יום יהודי? אתם כבר יודעים את התשובה" מוסיף הרב אריה. "סדר יום נורמאלי" עונה לו טייטלבוים.

כזכור, תנועת חזון הוקמה לאחרונה על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה, לקראת הבחירות הקרובות. לאחרונה יצאה תנועת חזון בקמפיין של חשיפת התנועה לציבור תחת הסלוגן 'האומץ להיות נורמאלי'. במהלך הקמפיין מביאים בתנועת חזון סיטואציות בעיתיות ולא נורמאליות, כהגדרתם, כמו הכותל הרפורמי, חילולי השבת בפרהסיה, וכן משפחה של אבא ואבא. בהמשך המודעות נכתב "הגיע הזמן שהחברה בישראל תחזור להיות מי שהיא באמת – כזו שרואה ביהדות את הבסיס לקיומנו ועושה זאת בלי פחד ובראש מורם."

בימים האחרונים החלו במיזם לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך בפעילות שלהם. לדברי מארגני המיזם אנשים רבים כבר פנו אליהם וביקשו מהם להצטרף ולקחת חלק בפעילות, והם מצפים שמספר הפניות רק יעלה ויגדל בימים הקרובים בעקבות החשיפה של הציבור אל המיזם.

בשבועות האחרונים קיימו בחזון עשרות כנסים בישיבות, מכינות, אולפנות ומקומות נוספים בהם הציגו את 'החזון' של התנועה. בימים הקרובים צפויה התנועה להגביר את הפרסומים השונים ולגייס את הציבור הרחב לפעילות.

אילת כהנא

אילת כהנא