בפוליטיקה, כבר למדנו מזמן, האויב של אתמול הוא השותף של היום. פחות מחודש לבחירות לרשויות המקומיות, ובהוד השרון המתמודד אמיר כוכבי הצליח לגייס את תמיכתן של מרצ מצד אחד ויש עתיד מהצד השני.

במוצאי שבת אף נערך בעיר כנס תמיכה במועמד בהשתתפות ח"כ תמר זנדברג וח"כ עופר שלח. לפיד, המציג עצמו כמועמד של מפלגת מרכז הנוטה ימינה, שגם סיפר בעבר בגאווה שגדל בבית ימני, לא רואה בעיה לחבור בבחירות לראשות העיר וגם למועצה עם מפלגת השמאל מרצ.

ניחא עם שיתוף הפעולה הזה, אבל מה יגיד לפיד על דברים שכתב עליו המועמד כוכבי, שבו הוא תומך?

אז מה באמת חושב כוכבי על שותפו?

 

בשנת 2012, כוכבי תקף בשורה של פוסטים את יאיר לפיד, אותו הוא מכנה "יהיר". באחד הפוסטים כתב על לפיד: "יהיר עושה סדר במערכת הפוליטית רק שוכח לציין כמה דברים. אז בואו נעשה לכם סדר בפוליטיקה המתנשאת של לפיד: יהיר הבטיח בהתנשאות שלא יהיו אצלו פוליטיקאים קיימים. ואז בצוק הסקרים מיהר להציע לציפי את המקום השני….בקיצור, יהיר – אם הבדיחה הזאת לא הייתה על חשבוננו היא יכלה להיות מצחיקה".

בפוסט אחר כתב:"מגלה שחברים שלי בפייסבוק מתלוננים שיהיר לפיד חסם אותם בפייסבוק שלו. ואני תוהה, מה לעזאזל עשיתם שם מלכתחילה?"

האם לפיד היה מודע לפוסטים האלה?

 

 

אז אומנם עברו שש שנים מאז שכוכבי פירסם את הפוסטים האלה, אבל האם שינה את השקפת עולמו מהקצה את הקצה ופתאום "יהיר" לפיד הפך מפוליטיקאי לא ראוי לשותף לדרך? ולפיד, שמדבר על פוליטיקה חדשה, מוכן לשתף פעולה ולתמוך במועמד שחושב עליו כך וגם לרוץ בצוותא עם מפלגה שלטענתו הוא רחוק ממנה אידיאולוגית שנות אור?

יש לציין כי בבחירות לראשות עיריית הוד השרון מתמודדת גם יפעת קריב, לשעבר חברת כנסת מטעם "יש עתיד". למרות זאת, לפיד בחר לתמוך בכוכבי ולא בח"כית לשעבר ממפלגתו.

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה: "יש עתיד" רואה חשיבות רבה בבחירות המוניציפליות ונותנת לנציגיה ברשויות המקומיות גיבוי מלא, בין היתר, לחיבורים פוליטיים. "יש עתיד" פועלת בשיתוף פעולה עם כל הקשת הפוליטית לטובת התושבים. הדברים שאמר אמיר כוכבי נאמרו לפני 6 שנים, עוד לפני שמפלגת 'יש עתיד' נכנסו לכנסת. מאז הצטרפו למפלגה מאות אלפי אנשים, מימין ומשמאל, שתומכים ומאמינים בלפיד וביכולותו להחליף את ראש המשלה לאחר הבחירות הארציות הבאות".

"המחמאות" שכוכבי כתב בעבר על לפיד.

 

שיהיה בהצלחה
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20