הגיע הזמן. אחרי אין ספור ניסיונות להסתיר את המציאות הכספית העגומה של המועדון, אחרי שנה של מכירת סיפורים לתקשורת ולאוהדים, הגיע הזמן לומר את האמת על מצבה הכספי של הפועל תל אביב. היום (א') כינס אמיר כבירי, הבעלים של המועדון מסיבת עיתונאים ובה הבהיר כי המועדון אכן בחובות גדולים.

https://www.facebook.com/HapoelTelAvivFC/videos/10153659795081076/

כבירי: "האחריות הכוללת על המועדון היא שלי ואני נמצא כאן כדי להתמודד. עשיתי הרבה שגיאות, ביצעתי צעדים שאני לא שלם איתם, אבל אסיק את המסקנות ונתקן את הטעויות. הדבר הכי בוער הוא עניין המשכורות והאיחורים במשכורות. ברור לכולם במועדון שזה דבר שאסור שיקרה. בחודש מאי אמרנו שיהיו איחורים עד אוקטובר – זה לא מכובד, אבל זה חלק מהתכנית הכלכלית. המועדון הזה יחזור לעצמו למרות המצב הקשה".

כבירי לא רק הודה בטעויות, בשעה טובה, הוא גם שולח מסר על עתידו:  "אם לא אקח החלטות רציוניליות אין לי זכות לשבת על כסא הבעלים. בשנים האחרונות היו אנשים שלקחו החלטות ולא עמדו מאחוריהן. השנה אנחנו מיישמים את המסקנות מההתנהלות בשנים האחרונות. כל החלטה שאנחנו לוקחים – צריך שיהיה לה כיסוי. לא יתקבלו יותר החלטות מהבטן".

כבירי, אוהד הקבוצה, הודה כי החלטות שקיבל היו כאוהד ולא כבעלים.  הוא הסביר למה החליט לקיים את הדרבי בסמי עופר למרות זעם האוהדים: "פנינו למנהלות הליגה בבקשה להעתיק את הדרבי לחיפה. ברור לכולם שאם בלומפילד התפקיד שלי הוא לפעול באחריות כלכלית וזה מה שאני עושה. אני מבין את הכאב של האוהדים ואת המשמעויות. הגעתי מהיציע ואם אני לוקח החלטה כזו, זה אומר שהיא חשובה. לפעמים יהיו החלטות שהאוהדים לא יישרו קו איתי, אבל אני פה בשביל לייצג אותם ולדאוג שהמועדון יתקיים".

גוטמן ושוינפלד. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
גוטמן ושוינפלד. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב" כ

כבירי חלק שבחים למאמן ואמר: ״לגוטמן אחריות אדירה למועדון, הוא עושה ימים כלילות. אנחנו עובדים עד שלוש לפנות בוקר, כל החלטה מתקבלת תחת חשיבה רבה. הרבה מאוד שחקנים החליטו להישאר ולהצטרף בזכות הנוכחות של אלי גוטמן. הוא איש המקצוע הכי בכיר, הוא יטווה את הדרך במועדון, בנוער, בבוגרים. כל החלטה מקצועית תהיה שלו בלבד".

כבירי הודה גם בטעויות בנוגע לרכש: "הטעת המרכזית שלי הייתה שלא היה לי איש מקצוע שיבנה את הקבוצה וישתמש נכון בסכומי הכסף האדירים שהושקעו בקבוצה".

על מכירת שגיב יחזקאל למכבי תל אביב הבעלים הסביר: "זו הייתה החלטה משותפת וברגע שהוחלט שמקצועית אפשר למכור אותו, עשינו את המקסימום כדי שזה יקרה. היו פניות לכל אורך הקיץ גם בנוגע לארון שוינפלד ושמואל שיימן. השחקנים שרצינו שיישארו בהפועל תל אביב, נשארו".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20