אלאך ושחר. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
אלאך ושחר. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

 

מו אלאך חתם לעונה וחצי במכבי חיפה. אחרי שהתנאים הכספיים והסמכויות שיועברו אליו סוכמו לפני הגעתו ארצה, אלאך שנכח במשחק הניצחון על סכנין אתמול (א'), נפגש הבוקר עם יעקב שחר וחתם רשמית על החוזה. במועדון העדיפו לא להתחייב לתקופה ארוכה יותר והסבירו כי אם אלאך יעשה עבודה טובה ושני הצדדים ירצו – ייחתם חוזה חדש בעוד עונה וחצי. מכבי חיפה לא תשלם פיצוי לויטסה ארנהיים קבוצתו ההולנדית של אלאך. ״אלאך יהיה אחראי על כל המדיניות הספורטיבית של קבוצות המועדון. הוא יהיה אחראי על הצוות המקצועי של הקבוצה הבוגרת, על הרכש, יתווה את הדרך למחלקת הנוער וירכז תחתיו את כל הפעילות הספורטיבית", נאמר בהודעת מועדון מכבי חיפה. אלאך אמר לאתר הרשמי: "אני מאוד שמח לחתום במועדון כזה גדול, זה כבוד עבורי ואני מאוד גאה. גאה עבור עצמי ובוודאי שגאה עבור המועדון בו עבדתי, שתמכו במהלך. אני מצפה, מתרגש ומלא אנרגיות לקראת העבודה במכבי".

נשיא המועדון, יעקב שחר, אמר לאתר הרשמי: "בראש ובראשונה אנחנו נאמנים להחלטה שלנו לנסות ולמצב את עצמנו בתפקיד החדש הזה. נכון שזה לא עלה יפה עם הקודם. קיבלנו לא מעט המלצות ואני מאוד מקווה שהפעם זה יעלה יפה ונצא לדרך חדשה. מו הוא אדם מקסים. אני שמעתי את האני מאמין שלו וזה בהחלט מתאים למועדון. אני מאוד מקווה שכולנו נניח לו לעשות את העבודה. כשאני אומר כולנו אני מתכוון שאנחנו בתוך המועדון וגם מחוץ למועדון. אני מאמין שמו יעזור לנו ללכת קדימה ולהצליח".

גיא לוזון. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי חיפה
גיא לוזון. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי חיפה

 

לוזון ימשיך בתפקיד

גיא לוזון יישאר מאמן מכבי חיפה, ומו אלאך ייפגש עמו במהלך היום. למרות התוצאות הלא טובות והיכולת החלשה מאוד של הקבוצה, מה שמשאיר את המאמן במועדון זה החיבור המצוין שיש בין לוזון ליעקב שחר ואנשיו בכל הדרגים. האמונה כי לוזון למד את הטעויות שלו והקבוצה תהיה טובה יותר עם חזרתו של מאור בוזגלו לשחק, כמו גם חזרתו של שלומי אזולאי מפציעה והחתמת שחקן נוסף בחלון העברות בינואר. סיבה נוספת היא להימנע מפיטורי מאמן עונה נוספת והרצון לא למהר עם מינוי של מאמן זר תחת לחץ אלא לבחון את סוגיית המאמן החדש בנחת ולאפשר לו לבנות את הקבוצה ולבחור את השחקנים שלו בסיום העונה.

נכון לעכשיו הדבר היחידי שמטריד את שחר הוא הנתק בין חלקים גדולים בקהל ללוזון. ההערכה היא כי עבודה נכונה ופנייה לאוהדים עשויה להרגיע את השטח ולהחזיר את הקהל לסמי עופר, הערכה נוספת היא שהיעדר משחקים שלושה שבועות תביא לרגיעה אצל האוהדים. חזרתו של בוזגלו לשחק אחרי הפגרה, ניצחון על מכבי נתניה וניצחון בדרבי על הפועל חיפה והקבוצה יכולה לצאת לדרך חדשה.

גיא לוזון עצמו הבין איפה טעה העונה, הוא הבהיר כי יש לו את היכולת להוביל את הקבוצה והוא בטוח שהאוהדים יתנהגו בהתאם לתוצאות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20