פוטיס קציקאריס. צילום: הפועל ירושלים, רשמי
פוטיס קציקאריס. צילום: הפועל ירושלים, רשמי

פוטיס קציקאריס, מאמנה החדש של אלופת המדינה הפועל ירושלים, ערך היום מסיבת עיתונאים ראשונה. אחרי סימונה פיאנג׳יאני שעזב למילאנו, המאמן היווני בן ה-50 שחתם לשלוש שנים, ינסה להגן על האליפות של ירושלים ולהביא, אותי, את התואר האירופי שבבירה מייחלים לו, גביע היורוקאפ. קציקאריס הגיע לפני 4 שנים לגמר היורוקאפ עם בילבאו, עם ירושלים הוא ינסה גם לזכות בתואר. "אני שמח מאוד ונרגש מאוד להיות כאן ולהיות חלק מההתקדמות של המועדון האמביציוני הזה ולהיות חלק מהמשפחה הזו ומהחזון שיש למועדון הזה״, אמר המאמן החדש בהתרגשות והוסיף: ״בשבילי, הדבר הכי חשוב הוא למצוא את הכימיה הנכונה. זה קריטי. אורי אלון וגיא הראל שמנהלים את המועדון מחזיקים באותו חזון כמוני לגבי מה שצריך לעשות כדי להפוך את המועדון לגדול הרבה יותר. אני מאוד אוהב את הדרך בה הפועל ירושלים חושבת לגבי העתיד. כולם שואלים אותי מה המטרה של העונה, רק קוסם יכול לענות על זה. אנחנו עדיין בשלב מוקדם, נעבוד כמו אלופים בכל יום. עשיתי את זה בכל מקום שבו עבדתי״.

קציקאריס לא הפסיק להחמיא מקצועית וניהולית למועדון ודיבר באופטימיות זעירה על העתיד. ״אנחנו נבנה קבוצה חזקה, אנחנו זקוקים גם למזל כדי למצוא את השחקנים הנכונים. ננסה לבנות קבוצה חזקה בהרבה מזאת שהייתה בעונה שעברה, האוהדים יראו זאת. הקבוצה עשתה עונה טובה בעונה החולפת, זכתה באליפות והשיגה הישג יפה ביורוקאפ. חשוב שנשמור על המשכיות. לכל קבוצה בעולם יש חסרונות, אפילו לגולדן סטייט. אתה תמיד מנסה לראות איפה אתה יכול להשתפר גם אחרי ניצחונות ואפילו אליפויות. אם תהיה לנו הזדמנות להחתים שחקן ברמה גבוהה כדי שיהיו לנו יותר אפשרויות במשחק שלנו, אז נעשה את זה. אנחנו מאמינים שיש לנו סגל מתאים כדי ללכת עד הסוף ביורוקאפ״.

המאמן היווני אמר כי אין שחקנים מעל המועדון וציין כי עבד בליגה הטובה באירופה, הספרדית, אימן כוכבים גדולים מאוד אבל תמיד דאג להזכיר לכולם שאף אחד לא מעל הקבוצה אלא להיפך. ״עבדתי עם כוכבים גם בנבחרת יוון. חוץ מהחלק המקצועי, אתה צריך גם להיות קרוב לשחקנים שלך. אני צריך ללמוד ולהכיר את השחקנים שלי כדי שאוכל לסמוך עליהם בשלבים מסוימים של המשחק. יש לנו חוקים כקבוצה וכולם צריכים לכבד אותם. בשבילי, הקבוצה עושה את השחקנים ולא להפך".  גיא הראל המנכ״ל הודיע כי הספונסר הראשי של הפועל ירושלים, בנק יהב, ימשיך את הסכם ההתקשרות לשלוש שנים נוספות ומודי מאור ימשיך לשמש כעוזר המאמן.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20