בשל איום מנהרות הטרור בגבול מצרים, ישראל בוחנת הקמת מכשול תת קרקעי שיסכל ניסיונות של מחבלי דאעש לחדור לשטח ישראל דרך סיני, כך פורסם ב"ynet". המכשול יהיה זהה לחומת הבטון התת קרקעית אשר נבנית לאורך גבול רצועת עזה.

מחבלי ארגון דאעש באזור עסוקים אמנם במלחמה המקומית עם הצבא המצרי, שם מתנהלת מלחמת התשה בין הצדדים, אך בין לבין, ארגון הטרור משגר רקטות לעבר שטח ישראל. לפני כחצי שנה השמיד הצבא המצרי שישה פתחים של מנהרות שחפר דאעש אשר מובילות לשטח רצועת עזה.

18.8.2014 © Mohammed Salem / Reuters;
מחבלי חמאס במנהרה. צילום: רויטרס

 

דאעש הצהיר לא פעם כי בכוונתו לפגוע בישראל, ובעקבות התעצמותו של ארגון הטרור באזור – במערכת הביטחון מתייחסים לכך ברצינות, ולכן הוחלט על הרחבת פרויקט המכשול התת קרקעי בעזה גם לגבול ישראל-מצרים. לפי ההערכות הקמת המכשול תארך כשנה וחצי, בעלות של כ-3.4 מיליארד שקלים. בשלב הראשון יבנה המכשול לאורך של קילומטר אחד שיחסום את האפשרות לחדור לישראל דרך סיני, ובעתיד יורחב לאורך של שלושה קילומטרים.

ראש המועצה האזורית אשכל, גדי ירקוני אמר כי: "המכשול הוא שובר השוויון בהגנה על יישובי עוטף עזה מבחינת איום המנהרות והחדירות לשטחנו. אנו שבים ומתריעים בכל הזדמנות על החשש שלנו מהאיום המתגבר בגבול מצרים ולכן מדובר במהלך הכרחי ונדרש אשר יבטיח הגנה מירבית לתושבינו החשופים והמושפעים מהמלחמה המתרחשת במצרים. איום המנהרות הוא איום אסטרטגי על עוטף עזה וכך על מדינת ישראל כולה".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם