פיצוצים בשדה התעופה ליד העיר חומס. צילום: מתוך התקשורת הערבית

דיווח הערב (שבת) בעיתון הערבי "א-שרק אל-אווסט": ישראל הודיעה לרוסיה כי החליטה להרחיב את פעילותה בסוריה לכלל המדינה, ולא רק לאזור הדרומי הקרוב יותר לישראל, בו פעלה עד כה.

במהלך ערב חמישי הותקף שדה תעופה בקרבת העיר חומס שבסוריה. התקיפה יוחסה לישראל בתקשורת הערבית, וברשת "סקיי" בערבית דיווחו כי בתקיפה נהרגו 21 אנשים, ביניהם תשעה אזרחים איראנים.

התקיפה בסוריה בליל חמישי

לפי דיווחים במתקפה על שדה התעופה הצבאי דבאא וסביבתו נורו שישה טילים לעבר מחסני נשק, ככל הנראה של ארגון חיזבאללה.

בתקופה האחרונה תקפו כוחותינו במספר מועדים שונים יעדים איראנים בשטחה של סוריה. לפי דיווחים בלתי רשמיים – במהלך התקיפות חוסלו עשרות אזרחים איראנים וכאלו המזוהים עם גורמים שיעים במדינה.

לפני כשבועיים, התבצעה המתקפה הנרחבת ביותר  – תגובת צה"ל למטח ירי של רקטות לאזור רמת הגולן.

נתניהו ופוטין
מוקדם יותר החודש פגש ראש הממשלה בנימין נתניהו את הנשיא הרוסי פוטין במוסקבה. ראש הממשלה אמר אז בעקבות הפגישה כי שוחח עם פוטין "על המתח באזור ועל החלטת איראן לתקוף את ישראל משטחה של סוריה"."הבהרתי שננקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על עצמנו", אמר אז נתניהו, "אמרתי לנשיא פוטין שזו זכותה של כל מדינה, ודאי זכותה של ישראל לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמה מפני התוקפנות הזאת. אני חושב שהדברים הוצגו בצורה גם ישירה וגם ישרה, וזה חשוב. הדברים האלה מאוד חשובים לביטחון ישראל בכל עת ובייחוד בעת הזו".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20