עונת החורף, המאופיינת במזג אוויר קריר וגשום, היא התקופה האידאלית ביותר ליצירה, ובייחוד אם מדובר ביצירה עם ילדים. עולם היצירה הוא עולם מגוון והוא מכיל שלל אפשרויות, רעיונות וחומרים ייחודיים. כשהחורף מראה את אותותיו, מה יותר נחמד מלהכין יצירות בהשראה חורפית?

מטרייה מעוצבת מנייר

המטרייה היא ללא ספק בין המאפיינים הבולטים ביותר בחורף, והיא השראה נהדרת ליצירה עם ילדים, מאחר וניתן להכין מטרייה מעוצבת מנייר בקלות.

החומרים הדרושים: שני דפים קשיחים (בריסטול\בלוק ציור וכו'), מספריים, דבק וחומרי יצירה לעיצוב המטרייה.

אופן ההכנה: איירו מטריה על גבי הנייר הקשיח, כשניתן להיעזר באלמנט עגול כדי לשרטט חצי עיגול. כעת, גזרו את המטרייה שציירתם והשתמשו בחומרי היצירה שברשותכם כדי לקשט אותה. איך ניתן לקשט? ובכן, תוכלו להדביק עליה גזרי עיתון, לצייר, לצבוע, להדביק מדבקות, להדביק דפים מעוצבים, לעטר באמצעות נוצות ליצירה, להדביק פונפונים וכו'. לבסוף, קחו דף קשיח נוסף, חתכו אותו לגודל הרצוי וגלגלו אותו על מנת ליצור מעין מקל. כעת, הצמידו לגב המטרייה את המקל שיצרתם והמתינו לייבוש.

פיסול בחימר קל

אם אתם עדיין לא מכירים את החימר הקל (I-clay), זו בהחלט הזדמנות מצוינת להכיר אותו מקרוב. מדובר בחימר צבעוני, ידידותי לילדים ולא רעיל, עמו ניתן לפסל מגוון רחב של אלמנטים. לאחר שמסיימים לפסל, היצירה מתייבשת באוויר תוך 24 שעות. כדי ליצור אלמנטים חורפיים מחימר קל, רכשו חימר קל בצבעים שונים, אותו תוכלו למצוא כמעט בכל חנות יצירה, והצטיידו בכלים ייעודיים לפיסול או בקיסמים (אם אין לכם כלי כיור או אביזרי פיסול, תוכלו לפסל באמצעות הידיים ואביזרים שיש בבית). ומה ניתן לפסל? קשת בענן, מטרייה, איש שלג, שבלול, עננים ועוד.

קופסה מעוצבת לתיונים

תה חם הוא לא רק דרך טובה להתחמם בימים קרים, אלא שגם הוא נחשב לבריא ובעל סגולות רבות, כך שזה לא מפתיע שהוא בין המשקאות החורפיים הפופולאריים בקרב לא מעט אנשים.

יש כמה וכמה דרכים להכין קופסת תיונים מעוצבת, בין היתר ניתן ליצור קופסה מעץ, או לעצב את קופסת התיונים המקורית. כדי ליצור קופסת עץ, יש לרכוש בחנויות היצירה קופסת עץ רחבה המחולקת לתאים, החלוקה היא על מנת שתוכלו להפריד בין הטעמים השונים של התה. את הקופסה ניתן לצבוע בצבעי אקריליק, ולעטר אותה במגוון רחב של דוגמאות (החל מהדבקת אבני חן, כפתורים ועוד). שימו לב שייתכן ותצטרכו לשייף אותה מעט לפני הצביעה. אם תרצו, ניתן למרוח שכבת לכה לסיום להענקת גימור מבריק.

ומה לגבי עיצוב קופסת הנייר? ובכן, רוקנו את קופסת הנייר המקורית של התיונים, ואפשרו לילדים לעצב אותה כאוות נפשם, בין אם מדובר בהדבקת ניירות מעוצבים או גזרי עיתון, הדבקת מדבקות או עיצוב עם סרטי בד. לפני שמתחילים לעצב, מומלץ לגזור מנייר קשיח רצועות\חתיכות שיכסו את המיתוג של הקופסה, כך ניתן לעצב אותה כיד הדמיון.

מובייל עלי שלכת

מובייל שתלוי מעל המיטה או מעטר את חדר הילדים, מסתמן כיצירה מהנה ומדליקה, בייחוד כשמדובר במובייל באווירה חורפית.

החומרים הדרושים: ענף בגודל רלוונטי, בריסטולים כתומים, חוט דיג, מספריים, מחורר או מחט וחרוזים לקישוט.

אופן ההכנה: נקו את הענף היטב, כשניתן להעניק לו גימור מבריק על ידי מריחת לכה. לאחר מכן, יש לגזור מהבריסטולים הכתומים צורות של עלי שלכת (אפשר להיעזר בשבלונות המצויות ברחבי האינטרנט). את חלקם העליון של העלים שיצרתם יש לחורר (רצוי במחורר שיוצר חור זעיר, אם אין ברשותכם מחורר כזה, תוכלו לחורר את העלה באמצעות מחט עבה). כעת, השחילו את חוט הדיג וקשרו את החוט. בשלב זה תוכלו להשחיל על החוט מגוון חרוזים (כשרצוי לשמור על קו עיצובי אחיד וצבעים דומים כמו חום, צהוב וכתום). לאחר שסיימתם להכין את החוטים, תוכלו לקשור אותם לענף, כך למעשה תיצרו מובייל עלי שלכת מדליק ומיוחד.

יש לא מעט רעיונות ליצירות שניתן להכין במהלך החורף, ובייחוד עבודות יצירה לילדים. הצטיידו בחומרי היצירה הנחוצים, אספו רעיונות והשראה ברחבי הרשת – וקדימה! זה הזמן ליצור!

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20