הערב בתוכניתנו 'כולם ב-20', אירח בועז גולן את חבר הכנסת לשעבר (הבית היהודי) ואיש התקשורת ינון מגל. כזכור, פרקליטות מחוז תל אביב סגרה בפברואר 2016 את התיק שבגינו נחקר על הטרדה מינית של שלוש נשים, טרם כניסתו לתפקיד. לשאלת צופה על תחושותיו בעניין התפטרותו מהכנסת בעקבות התלונות, ענה מגל: "הייתה לי תמיכה מדהימה מהימין. אני חושב שבימין יש משהו שכשמישהו נופל נותנים לו יד ולא דורכים עליו, שזה דבר מדהים והייתה לי תמיכה מדהימה".

"עשו לי לינץ"

"אני לא חושב שיצאתי פראייר", הוא הבהיר, אך טען: "עשו לי לינץ שלא היו הרבה כמוהו בממוקדות שלו, באכזריות שלו, ברשעות שלו ואני הרגשתי שזה קצת חסר טעם שאני אשאר בתוך הטינופת הזאת, במיוחד כשיש אישה בבית וילדים זו סיטואציה מורכבת. עשו מזה הרבה יותר ממה שהיה באמת. כלומר, באמת זאת הייתה רשעות לשמה, זאת הייתה נבזות".

"יש פה גם מימד של שליחות". מגל בכנסת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לדבריו, "אין מה להצטער על דברים שקרו, מה שהיה היה. אני לא מצטער על זה, היה לי את הפסק זמן הזה, הייתי עם המשפחה, הייתי עם הבית, זה היה דבר נפלא ובעזרת השם נראה מה יקרה".

"שילמתי מחיר מאד יקר, זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע, אם הייתה לי אישה פחות תותחית"

"בסוף, אני שילמתי מחיר מאד יקר בכניסה שלי לפוליטיקה", קבע. "אני לא רציתי ללכת לפוליטיקה, נכנסתי לפוליטיקה ורכבתי על הסוס הזה והיה לי ברור שאני מושך הרבה מאד אש ושאני אחטוף על זה. לא תיארתי לעצמי שזה יהיה כזה דבר. אבל בסופו של דבר, שילמתי מחיר מאד מאד יקר. זה היה יכול להיגמר גם הרבה יותר גרוע, כי אם הייתה לי אישה פחות תותחית אז יכול להיות מצב שהערב לא הייתי רואה את הילדים שלי בבית".

המתלוננת הראשונה, רחלי רוטנר. צילום מסך מתוך פייסבוק

 

מגל ביקש להדגיש כי ההשלכות של הסיפור היו יכולות להיות חמורות יותר. "זה לא צחוק, זה דבר מאד רציני וזה לא פשוט, מחירים מאד גבוהים ואני שילמתי כבר מחירים מאד גבוהים. עכשיו, הכתם הזה הוא כתם. כלומר, לא משנה מה יהיה. בסוף, בתוך הפוליטיקה, אתה משלם מחירים. גם מימין וגם משמאל. אין פה צד צדיק וצד מלוכלך. כולם זורקים בוץ אחד על השני ואם אתה היום נכנס לפוליטיקה אתה כאילו שם צלב על הגב שלך ו'קדימה תתחילו לירות בי'".

"לכאורה הימין הוא האלים, אבל האכזריות של השמאל היא גדולה"

חבר הכנסת לשעבר המשיך ואמר כי "זה עסק שהוא לא פשוט. תמיד יהיו טוקבקים ותמיד יהיו דברים… האכזריות של השמאל היא גדולה מאד. לכאורה, הימין הוא האלים, לכאורה הימין הוא הבעייתי, אבל האכזריות של השמאל היא גדולה מאד וזה מחיר יקר. אני אומר באופן אמיתי: זה מחיר שבן אדם שיש לו אישה ויש לו ילדים, ויש לו משפחה, אמא ואחים וחברים. שילמתי מחיר יקר, זה לא דבר פשוט. אני כן חייב להגיד לך שיש פה גם שיקול של שליחות. בסוף כשאני עושה את הדברים, חוץ מעניין של אגו שכל בן אדם רוצה להצליח ולהתקדם ולהשפיע וכו', ואני לא מלאך, כן? אני גם בן אדם. אבל יש פה כמובן גם מימד של שליחות, וזה עומד אחד מול השני".

כולם ב-20

כולם ב-20