"ים הזעם": שייטת 3 של ספינות הטילים של זרוע הים סיימה אתמול (ד') תרגול ראשון מסוגו מזה 20 שנה של הטבעת ספינה באמצעות טילי ים ים.

הטבענו והשמדנו ספינת מטרה מספינה בלב ים עם מספר פלטפורמות יירוט", מספר אל״ם גיא גולדפרב מפקד שייטת 3 בזרוע הים. "המטרה היא לשמור על כשירות מבצעית של לוחמי ספינות הטילים כחלק מתרחישי הייחוס במטרה להביא את הלוחמים לרמה גבוהה ביותר ולכן הוחלט לבצע את התרגיל באש חיה".

תרגיל ספינות הסטי"ל. צילום: דובר צה"ל

 

התרגיל התבצע במרחב המים הכלכליים של ישראל במקומות בהן מוצבות אסדות הגז. "ספינת אוייב הגיעה לפגוע במתקנים ואנחנו השמדנו אותה" מספר מפקד השייטת. "מדובר באתגרים שלעמוד מול מדינות רבות שיכולות להפעיל תרחיש כזה כמו גם הפעלת ספינה פחעי"ת".

עוד הוסיף אל"ם גולדפרב כי "ביום יום אנחנו מתמקדים במלחמה שבין המלחמות ומתמקדים במבצעים מיוחדים בכל מקום שיש ים אנחנו שם במבצעים מאוד מורכבים ואנחנו שם כדי לייצר עליונות ימית למדינת ישראל במטרה לפגוע ביכולות האוייב כדי להרחיק את המלחמה הבאה. חשוב לנו שהלוחמים יתרגלו בחי את מה שאנחנו נערכים אליו. במקרה הזה תרגלנו זיהוי של ספינת אויב שבאה או להוריד כוחות על אסדת גז או להתקרב לאסדה ולהתפוצץ עליה. אנחנו מבינים בתרחיש את המטרה של הספינה ומטביעים אותה במרחק רב מהאיום".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון