הבוקר (חמישי) קיימה לשכת עורכי הדין בתל-אביב כנס בנושא דיני משפחה. הכנס התקיים ברקע הדיון הציבורי סביב סוגיית הפונדקאות בישראל – והתיקון לחוק הפונדקאות שאושר בתחילת השבוע בוועדת הכנסת ולא כלל את חברי הקהילה הלהט"בית.

תמר סנונית-פורר. צילום: מתוך אתר בתי המשפט

 

במהלך שיחה שקיימה שופטת בית המשפט לענייני משפחה בתל-אביב, תמר סנונית-פורר, עם עו"ד יהודית מייזלס בנושא "משפחות אחרות בעידן הטכנולוגי", היא התייחסה לנושא הפונדקאות ואמרה כי "התקיימו כבר כמה מחקרים שבהן בדקו האם יש הבדל בין ילדים להורים הטרוסקסואלים לבין הורים מאותו המין, וגילו שלא רק שהם שווים, אלא שהם אפילו עולים על ילדים להורים הטרוסקסואלים", כך צוטטו דבריה באתר 'גלובס'.

סנונית-פורר המשיכה והוסיפה כי "נשאלת השאלה למה ילדים במשפחות מפונדקאות הם טובים יותר" – והשיבה: "לדעתי, כשאנשים באים להורות עם החלטה מאוד מודעת, להיות פונדקאית, להיות תורמת, להיות בהורות משותפת – אז ההורות היא מבחירה, והיא מודעת, והרבה פעמים היא יותר מטיבה. כשבודקים למשל מה מתרחש בבתי במשפט לנוער, כמה תיקים יש שם של ילדים מפונדקאות או משפחות חד-מיניות – אז אין. פשוט לא תמצאו".

תמונה: Gerd Altmann, Pixabay

 

"מקווה שאנחנו צועדים לעולם שהוא מעבר לגנטיקה"

זאת ועוד, סנונית-פורר אף מתחה ביקורת על עולם המשפט ועל הממשלה וטענה כי "יש נטייה של המשפט, של המדינה, של היועץ המשפטי לממשלה שמעורב בכל התיקים, לקדש את הגנטיקה, במובן של לתת לה עדיפות. אני מקווה שאנחנו צועדים לעולם שהוא מעבר לגנטיקה. למשל כשניגש לילד לשני אבות ונשאל אותו מי ההורים שלו, ברור שאנחנו לא לתשובה המבוססת על קשר גנטי. זה ברור שהם הוריו".

כזכור, לפני מספר חודשים הייתה זו חברת הכנסת מירב מיכאלי, שעוררה סערה ציבורית שהכריזה: "המשפחה הגרעינית כפי שאנו מכירים אותה היא המקום הכי לא בטוח עבור ילדים".

לינור בר-אל

לינור בר-אל