ביציע הכבוד באיצטדיון בנתניה נערך הערב (שלישי) אירוע השקת 'הנבחרת לאחריות חברתית', במהלכו ביקר שרן ייני, שחקן הנבחרת וקפטן מכבי תל אביב את חברו לנבחרת בירם כיאל שהעלה פוסט שנוי במחלוקת לדף האינסטגרם שלו.

יתגברו על הפוליטיקה? שחקני נבחרת ישראל. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

 

"אנחנו הבוסים, המלכים של הכפר", כתב בערבית שחקן נבחרת ישראל בירם כיאל על תמונה בחשבון האינטגרם שלו, בה נראים שחקני הנבחרת הערבים בלבד, ועורר מהומה. הרמיזה המפלגת של כיאל מגיעה כמה ימים בלבד אחרי ראיון ממלכתי למדי שנתן לעיתון בסקוטלנד בו אמר "יש בנבחרת הזאת אחדות וזה גם מסר. אנחנו מוכיחים שאפשר לעבוד ולחיות ביחד ויותר מזה – להילחם על אותן מטרות".

 

לדברים הגיב כאמור קפטן מכבי תל אביב ושחקן נבחרת ישראל, שרן ייני: "יש לנו זכות לשמח ילדים, זה  חשוב להיות מודל לחיקוי", אמר, "ללמד על קבלת האחר, סבלנות וסובלנות. אנחנו לא מביעים דעה על מצבים חברתיים, אנחנו צריכים לעשות את זה יותר", אמר ייני ושלח ביקורת כלפי הפוסט של כיאל והאווירה שסביבו: "זה לא חברי מה שהיה עם הערבים בנבחרת, הם האדירו את עצמם".

כזכור, בשבוע שעבר התייחס מאמן הנבחרת אנדי הרצוג לריבוי השחקנים הערבים בנבחרת ואמר כי הוא "רוצה להשאיר את הפוליטיקה מחוץ לתחום".

 

אלון מליק

אלון מליק