לקראת 'יום הנכסה' החל ב-5 ביוני, היום בו מציינים בעולם הערבי את פרוץ מלחמת ששת הימים, מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סנוואר, מזהיר את ישראל בראיון טלוויזיוני מקומי מפני "פעילויות מחאה עממיות במסגרת צעדת השיבה שיגיעו לשיאן בימים שבין יום הנכסה ויום ירושלים הבינלאומי" (5-8 ליוני), כך דווח ב'בלוג של אבו-עלי'. "אנו נחושים לשבור את המצור ולא נהסס להקריב את גברינו, נשותינו וילדינו למען מטרה זו", הבהיר הלילה מנהיג חמאס בראיון אחר לערוץ 'אל-מיאדין' הלבנוני והבטיח: "זה יהיה שיא האירועים".

סנוואר
מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סנוואר. צילום: עבד ראחים קאטיב, פלאש 90

 

בראיון לטלוויזיה הוסיף סנוואר כי במקרה וממשלת ישראל תחליט על סבב תקיפה בעזה, היא תתקל ב"הפתעה חדשה" שההתנגדות העזתית הכינה עבורה. סנוואר לא ציין באיזו "הפתעה חדשה" מדובר ורק רמז כי תנועתו עומדת בקשר רציף עם ארגון הטרור של חיזבאללה ועם משטר האייתולות של איראן, שתומכים בהם הן באמצעים כלכליים והן בשיתוף ידע וניסיון. הדברים מגיעים על רקע אזהרותיו של ארגון הטרור של חמאס שהודיע זה מכבר כי לא יהסס להקריב "מיליון שהידים" למען ירושלים ולמען חיסולה של מדינת ישראל.

"הנכסה" הוא כינוי ערבי להפסד הצבאי של מדינות ערב במלחמת ששת הימים, שהתנהלה בין ישראל לבין שלוש המדינות – מצרים, ירדן וסוריה. בעיני העולם הערבי נחשב אירוע זה כגל השני לאחר 'יום הנכבה', הנקשר למלחמת העצמאות.

לינור בר-אל

לינור בר-אל