"אני לא מתכוון לריב איתו", הכריז יו"ר 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי, בתגובה לדבריו החריפים של הרב בני לאו על מפלגתו והשוואתה לנאציזם ברקע חבירתה לבלוק טכני עם 'הבית היהודי ו'האיחוד הלאומי'. "הוא רוצה שאריב איתו. הוא לא האויב שלי. יש לי אויבים אחרים", הוסיף.

אולם לאחר מכן צייץ בן ארי בחשבון הטוויטר שלו: "כמה שאלות, בעקבות מתקפות הרב בני לאו והשמאל: האם אתם מכירים רב, שמתיר נישואים של יהודי/ה עם גוי/ה? האם מלחמה בהתבוללות היא גזענות? האם הסוכנות היהודית שנלחמת בהתבוללות היא גזענית, ומזכירה את חוקי נירנברג?".

סמוטריץ': "הרב לאו שכח כנראה מה זה נאציזם ושואה"

גם יו"ר 'האיחוד הלאומי' בצלאל סמוטריץ' לא נותר אדיש. "הרב בני לאו, שבד"כ מטיף לשמירה על גבולות השיח, שכח כנראה מה זה נאציזם ושואה" מסר סמוטריץ'. "כמה תמונות מהאינטרנט מספיקות כדי להזכיר. אני מקווה שהוא יחזור בו מההשוואה הנואלת של אחים שחושבים אחרת ממנו לנאצים ימ"ש, ומהפגיעה הקשה בזכרם של הנספים ובכבודם של הניצולים. רבים רבים מהם בני משפחתי".

הבית היהודי: "פועלים מתוך מנהיגות ואחריות לאומית"

גם בבית היהודי הגיבו לדברי הרב לאו ומסרו: "תא"ל (במיל') הרב רפי פרץ הוא מטובי בניה של הציונות הדתית אשר הקדיש ומקדיש את כל חייו לטובת עם ישראל. יו"ר הבית היהודי גדל במעברה במשפחה מסורתית, בנה את אישיותו בבני עקיבא התגייס לקורס טייס השתחרר כמפקד טייסת, היה מחלוצי גוש קטיף, הקים את המכינה בעצמונה שם חינך דורות של מפקדים. לאחר גירוש גוש קטיף עבר לנגב והקים את יישובו מחדש בחולות חלוצה. כעת משנקרא הרב רפי להציל את הבית הפוליטי של הציונות הדתית לאחר נטישת בנט ושקד, הוא פועל מתוך מנהיגות ואחריות לאומית. לציונות הדתית תמיד היה ותמיד יהיה רק בית אחד – הבית היהודי".

כזכור, בדרשה שנשא בבית הכנסת רמב"ן בירושלים טען הרב לאו, המשמש גם עמית מחקר ב'מכון הישראלי לדמוקרטיה', כי כעת לאחר האיחוד, הצבעה ל'בית היהודי' היא בגדר גזענות ונאציזם וכי הוא "מוכן לצאת למלחמה" בנושא.

הוא השווה בין היתר את תורת הרב כהנא לתורת הגזע הנאצית, התנצל בפני קהל שומעיו על כך שהוא עוסק בפוליטיקה והסביר כי "אין לו ברירה" לאור הנסיבות.

ביום חמישי האחרון הגיע אל סיומו מרתון האיחוד שבין 'הבית היהודי', 'האיחוד הלאומי' ו'עוצמה לישראל', זאת לאחר מסע שכנועים נרחב של ראש הממשלה נתניהו, שאף ביטל לשם כך פגישה עם הנשיא פוטין בכדי למזער איבוד קולות במחנה הימין.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20