יו"ר מפלגת בל"ד הנבחר, ד"ר מטאנס שחאדה, מסרב להגדיר את חמאס וחיזבאללה כארגוני טרור ולגנות את מלחמתם בישראל.

בראיון הבוקר (א') לשרון גל ברדיו 'גלי ישראל' נשאל שחאדה, תושב עוספיה, האם חמאס הוא ארגון טרור והתחמק: "אני לא רוצה לענות על זה". לאחר מכן הוסיף כי "כל מאבק נגד הכיבוש הוא מאבק לגיטימי" ו"אנחנו תומכים בכל מאבק עממי". בהמשך ציין: "אני נגד אלימות אבל אני לא אכתיב..".

כשנשאל אודות חיזבאללה בלבנון ענה: "מה השאלות האלה? אתה מבקש ממני להגדיר ארגון טרור – למה מי אני?" והבהיר פעם נוספת "אני בעד מאבק נגד הכיבוש. לאנשים יש זכות להיאבק בכיבוש. אם יש אנשים שחיים בדיכוי זכותם להיאבק". כשהעיר לו גל כי אין להגדרתו "דיכוי" או "כיבוש" בלבנון וכי חיזבאללה חפר מנהרות טרור לישראל צחק שחאדה והשיב: "מה אתה רוצה ממני?".

מפלגת בל"ד היסטוריה ארוכה של תמיכה בטרור

אמש נבחר שחאדה , ד"ר למדעי המדינה המכהן כמזכ"ל המפלגה, במקומו של ח"כ ג'מאל זחאלקה שהחליט לא להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. לאחר בחירתו אמר יו"ר בל"ד הנכנס: "אנחנו מתחדשים ומרעננים. אנהיג את בל"ד בדבקות בעקרונות שלנו בזהות הפלסטינית, בזכויותינו הקולקטיביות כלאום ערבי ובדאגה לשוויון מלא לאזרחים הערבים".

כזכור, למפלגת בל"ד היסטוריה ארוכה של תמיכה בטרור. ח"כ חנין זועבי התבטאה לא פעם נגד חיילי צה"ל ואף נכחה על סיפון משט הטרור "המרמרה" בשנת 2010.

ח"כ חנין זועבי, ח"כ לשעבר באסל גטאס וח"כ גמאל זחאלקה. צילום: פלאש 90

 

ח"כ לשעבר באסל גטאס מרצה עונש מאסר לאחר שהבריח מכשירים סלולריים למחבלים בכלא והיו"ר היוצא ג'מאל זחאלקה הורשע וישב שנתיים במאסר בעקבות מעורבות בפעילות של ארגון הטרור אש"ף. לפני כשלוש שנים נפגש יחד עם זועבי וגטאס עם משפחות מחבלים שנהרגו בזמן שביצעו פיגוע בניסיון לקדם את שחרור גופותיהם. השלושה אף עמדו דקת דומיה לזכר המחבלים.

זחאלקה החליף את מייסד המפלגה עזמי בשארה בתפקיד לאחר שזה נמלט מישראל ובעקבות החשד כי ריגל ומסר מידע לחיזבאללה בזמן מלחמת לבנון השנייה. בשארה הביע תמיכה בחיזבאללה וחמאס ואף תקף את ישראל בעת ביקוריו בארצות ערב.

ועידת המפלגה שנערכה אמש בנצרת עילית נפתח בהמנון של הפלסטינים ובברכות לבשארה ולגטאס.

עזמי בשארה. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20