הפסד לפנר. צילום: אתר מכבי ת"א

 

כמו בעונה שעברה, אז זה התחיל עם חלום גדול להגיע לפיינל פור של היורוליג והסתיים עם עונה שרשמה כל שיא שלילי בתולדות מועדון מכבי תל אביב, העונה, כך נראה, מכבי תל אביב קרובה מאוד לרשום עוד עונה עגומה מאוד ביורוליג ולהישאר מחוץ לשמונה הגדולות של אירופה. מכבי הפסידה הערב לאלופת היורוליג פנרבחצ’ה 87:73 והיא בספק גדול לסיים בין 8 הראשונות. ההפסד לטורקים הוריד את מכבי תל אביב למאזן שלילי של 14:13 והיא כבר לא תלויה בעצמה כאשר נותרו 3 מחזורים לסיום הקרב על 8 המקומות הראשונים.

אחרי האירועים הקשים בחולון בהם נבן ספאחיה התעמת עם אוהד חולון אחרי שספג קללות מהיציע, מכבי תל אביב האמינה כי היא מסוגלת לנצח באיסטנבול את אלופת היורוליג שהפסידה במחזור האחרון. ההתחלה הייתה טובה ומכבי סיימה את הרבע הראשון ביתרון 16:21 אבל השחקנים של ז'ליקו אוברדוביץ׳ נבהלו כרגיל מהצעקות של המאמן הכי גדול באירופה והחזירו את מכבי תל אביב למציאות העגומה ומהרבע השני הכיוון היה ברור רק השאלה הגדולה היתה האם מכבי תשמור על כבודה ולא תתפרק.

נבן ספאחיה שהגיע למכבי תל אביב עם הרבה תקוות להוביל את המועדון לפיינל פור, נמצא במקום הכי לא צפוי, מחוץ לשמונה הראשונות ועכשיו מכבי חייבת לנצח ביום חמישי ביד אליהו את פנאתינייקוס כדי להשאיר סיכוי ולקוות שהיריבה שלה על המקום השמיני באסקוניה שגם תארח את מכבי מחזור אחד לפני סיום העונה הסדירה, תפסיד. לפחות קבוצה אחת, ריאל מדריד, הבטיחה את מקומה בין שמונה הראשונות בעקבות ההפסד של מכבי.

קלעו למכבי: פייר ג'קסון 13 נקודות (5 מ-12 מהשדה), ג'ונה בולדן 12 ו-7 ריבאונדים, דשון תומאס 12 (5 מ-12 מהשדה), ארט פראחוסקי 8 ו-7 ריבאונדים, דיאנדרה קיין 7 ו-5 ריבאונדים, ג'ון דיברתולומאו 6, נוריס קול 6 (3 מ-7 מהשדה) ו-4 איבודים, מייקל רול 5, יובל זוסמן 2, אלכס טיוס 2 ו-5 ריבאונדים. ג'ייק כהן (03:20) שותף, אך לא קלע.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20