הסיכויים קלושים. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

הסיכויים שמכבי תל אביב תסיים את העונה הסדירה ביורוליג במקום השמיני המוביל למשחקי ההצלבה הפכו הערב לקלושים מאוד. מכבי תל אביב הפסידה בהיכל הספורט ביד אליהו 76:75 לפנאתינייקוס שהגיעה למשחק בהיכל אחרי שהבטיחה את מקומה בשלב ההצלבה. היוונים הצליחו לנצח את מכבי שרשמה הפסד שלישי ברציפות, כאשר נותרו שני מחזורים לסיום העונה הסדירה, מכבי תל אביב זקוקה לנס כדי לא לסיים כבר בעוד שבועיים את העונה האירופית שלה. בדיוק כמו בעונה שעברה.

שבע קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בשלב הבא, מכבי ובאסקוניה נאבקות על המקום השמיני, ההפסד הערב הוא חלק מכישלון מתמשך העונה של מועדון מכבי תל אביב שמעבר לפגיעה המקצועית הגדולה, המועדון ייפגע גם בצד הכלכלי אם מכבי תסיים את דרכה ביורוליג כבר בעוד שבועיים. אז מה מכבי צריכה כדי לסיים במקום השמיני: לפני הכל לנצח את שני המשחקים שנשארו לה נגד באסקוניה וולנסיה בחוץ. מי שיכולה לסייע ולהציל את מכבי תל אביב היא ברצלונה שתשחק נגד באסקונה ביום שישי. ניצחון של באסקוניה והסיפור למעשה גמור. במצב כזה מכבי צריכה לנצח את באסקוניה בחוץ ולהתפלל שהיא תפסיד לאנאדולו במשחק האחרון. אנאדולו נחשבת לאחת הקבוצות החלשות ביורוליג. הפסד של באסקוניה לברצלונה ביום שישי, יכול להפיח תקוות חדשות במכבי והמשחק בין שתי הקבוצות במחזור הבא יהיה בעצם הקרב על העלייה, בהנחה שמכבי תל אביב תנצח גם את ולנסיה בחוץ במשחק האחרון. מסובך? על הפרקט, כמו שמכבי נראית לאחרונה הסיפור הרבה יותר מסובך.

נבן ספאחיה, מאמן מכבי תל אביב, אמר בסיום המשחק כי אין לו טענות לשחקנים והסביר כי חלק מהבעיה של הקבוצה שלו הוא חוסר הניסיון של השחקנים. ספאחיה בעצם מאשים את מי שבחר את השחקנים במכבי. בתחילת העונה המאמן פיזר ראיונות שהוא ורק הוא בחר את הסגל. אז יכול להיות שגם למאמן מכבי תל אביב חסר ניסיון בבחירת שחקנים מהשורה הראשונה עם ניסיון וכישרון ליורוליג.

קלעו למכבי: דיאנדרה קיין 19, נוריס קול 14, אלכס טיוס 10, ג'ון דיברתולומאו 9, דשון תומאס ומייקל רול 8 כ"א, ארט פראחוסקי 3, ג'ונה בולדן ופייר ג'קסון 2 כ"א.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20