מי יחגוג היום? קוראה ולוקאקו. צילום: Man Utd & Sevilla official websites

 

שלב שמינית גמר ליגת האלופות ממשיך הערב עם מפגש מעניין נוסף בין שתי קבוצות מספרד ואנגליה. בעוד המשחק בין ברצלונה וצ'לסי היווה משחק שמתאים מילולית לליגת "האלופות", המשחק בין מנצ'סטר יונייטד לסביליה, מהווה אולי את ההגדרה הכי רחוקה מזה.

מנצ'סטר יונייטד סיימה בשנה שעברה במקום השישי בליגה. לא אלופה, לא ברביעייה הראשונה שמובילה למוקדמות הליגה הטובה בעולם ואפילו לא במקום החמישי שם סיימה ארסנל במרחק של נקודה ממקום רביעי. היא סיימה שישיית ובכל זאת קיבלה כרטיס לליגת האלופות אחרי שזכתה בליגה האירופאית, התחליף לגביע אופ"א המיתולוגי.

סביליה אמנם סיימה במקום הרביעי והעפילה דרך המוקדמות, אך היא מכירה ואוהבת מאוד את המסלול הישיר לליגת האלופות. בשנים 2014-2016 זכתה סביליה במפעל הליגה האירופאית וקיבלה כרטיסים חופשים למפעל של הגדולות. ולמרות שהערב לא נצפה בשתי קבוצות אלופות, מצפה לנו קרב מותח נוסף בין שתי קבוצות טובות מאוד.

מוריניו. צילום: Aleksandr Osipov

 

מנצ'סטר יונייטד מתהדרת בשוער הטוב ביותר בליגה האנגלית בשנים האחרונות, דוד דה חאה, שכמעט ולא סופג ומוביל השנה שוב את ההגנה של מנצ'סטר יונייטד לספיגה הכי נמוכה בפרמייר ליג, בעל אינסטינקטים נהדרים וממוצע בעיטות-הצלות מהטובים שיש. ההתקפה של יונייטד משופעת בחלוצים מצוינים כמו לוקאקו, אלכסיס סאנצ'ס ורשפורד, כאשר מאחוריהם מבשלי שערים נהדרים כמו חואן מאטה, לינגארד ופוגבה.

מולם מתייצבת קבוצה עיקשת מאוד, שיודעת טוב מאוד להתמודד עם משחקי נוק אאוט במסגרת אירופית. סביליה לא משופעת בשחקנים גדולים אך מדובר בקבוצה עיקשת שלא מוותרת אף פעם. תשאלו את ליברפול שהובילה שאיבדה יתרון של 0:3 מולם בדרך ל-3:3 הירואי שהחזיר לה על מה שעשתה למילאן בגמר ליגת האלופות 2005.

בין השחקנים של סביליה כדאי לשים לב לאבר בנאגה, שחקן נבחרת ארגנטינה, טכני, אגרסיבי, מאיים על השער מרחוק ובעל יכולת מסירה נהדרת. יהיה מעניין לראות כיצד יסתדר מול האנגלים החסונים, ומול פול פוגבה, ככל שזה לא יעלה למוריניו על העצבים וייתן לו לפתוח.

אם כבר הזכרנו את מוריניו, על אף שלא מדובר בקבוצה הטובה ביותר שאימן (ידרשו למנצ'סטר יונייטד עוד כמה שנים כדי להיות חלק מהטופ האירופי), הרי שבכל הנוגע לשועל הערמומי, לא כדאי להמר נגדו. המאמן אחרון שזכה בליגה האירופית (אז גביע אופ"א) ועונה לאחר מכן זכה בליגת האלופות היה לא אחר מאשר.. מוריניו, שעשה זאת עם פורטו בשנים 2003-2004. מישהו מוכן להמר נגדו?

במשחק נוסף תארח שחטאר דונייצק את רומא.