השלט של תנועת "אם תרצו" שהושחת באוניברסיטת ת"א
השלט של תנועת "אם תרצו" שהושחת באוניברסיטת ת"א

פרסום ראשון: הושחת שלט של תנועת "אם תרצו" באוניברסיטת ת"א ופעילי התנועה כונו "יודו-נאצים". כמו בכל שנה הכינו בתנועת "אם תרצו" ברכה לסטודנטים לרגל שנת הלימודים האקדמית החדשה. בשלט נכתב: "לכבוד השנה החדשה אנו מאחלים לכם שתהיו ציונים טובים". השלט כנראה עורר את זעמו של מישהו שבחר להשחית את השלט ולמחוק את המילה "ציונים" ובמקומה נכתב בטוש "יודו- נאצים". בנוסף נכתב ליד שם העמותה, "אם תרצו" המילה "פשיסטית".

הדבר התגלה אמש (ג') בלוח המודעות באוניברסיטה בבניין רוזנברג. בעקבות פניית ערוץ 20, הבטיחו היום באוניברסיטה להסיר את המודעה, אך לא נאמר כי יינקט צעד נגד המשחיתים.

"אנו מגנים אלימות מכל צורה שהיא", אמרו בתנועת "אם תרצו" לערוץ 20. "בשנים האחרונות אנו רואים עלייה בקריאות נאצה מצד מרצים ששותפים לאלימות מילולית וסתימת פיות לסטודנטים. כאשר מרצה קורא לפוצץ הרצאה של ארגון סטודנטים אך ורק בגלל דעות ציוניות, הרי שמדובר בפשיטת רגל אקדמאית".

עוד הוסיפו כי "התעלמות ראשי המוסדות מכך היא בחזקת הסכמה שבשתיקה אשר מעצימה את התופעה ופותחת פתח להגברת האלימות. אין להתפלא כאשר סטודנטים מאפשרים לעצמם לנהוג באלימות ובחוליגניזם במוסדות.
הגיע הזמן שראשי המוסדות יתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי. תנועת "אם תרצו" תמשיך לפעול ללא לאות כדי לשמור על האקדמיה בישראל כמקום ציוני וטוב יותר".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בלוח מודעות פתוח. מכיון שאלפי אנשים נכנסים מדי יום לקמפוס אין לנו אפשרות להתחקות אחרי מבצעי המעשה. בעקבות פנייתכם, האוניברסיטה תדאג להסיר את המודעה".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי