יהורם גאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יהורם גאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

חתן פרס ישראל הזמר יהורם גאון יצא במתקפה נגד מי שנלחם בקהילה התורנית "ראשית" ברמת השרון, כך פורסם בערוץ 7. בראיון לעיתון "מעריב", גאון, תושב העיר, השווה את הפרסומים של מי שנלחם בקהילה התורנית בעיר לשבועון האנטישמי "דר שטרימר", שנטל חלק בתעמולה הנאצית.

"יש פה אנשים שונאי ישראל, שכאשר הם רואים אחד אדם בעל חזות דתית הם מקבלים פלצות, אז הם מאיימים עליו שהוא יסתלק מפה", סיפר גאון. "כבר קיבלתי מסרונים על כל מיני טיפוסים מוזרים, המסתובבים ברמת השרון מתוך רצון לשנות את צביונה של המושבה ויש לסלק אותם מפה. כשאני קורא את זה, זה מזכיר לי את ה'דר שטירמר' האנטישמי מפעם".

ב"ראשית" מחמיאים לזמר/שחקן: "יהורם גאון מייצג את רוב תושבי העיר שמתנערים מהפעילות של המיעוט הקיצוני והפוליטי שעוסק בהסתה ובשנאת האחר, ומאמינים בכבוד הדדי ובאהבת חינם". הדברים של גאון מגיעים על רקע מאבקה של קבוצת החילונים "רמת השרון חופשית" בקהילה התורנית, אשר נלחמת בפועלה.

בעמוד הפייסבוק של קבוצת "רמת השרון חופשית" קוראים ל"ראשית" "גרעין משיחי שמטרתו המוצהרת היא להחזיר את כל התושבים בתשובה. הרבנים שלהם מדברים בגלוי נגד זרמים אחרים בחברה כמו הרפורמים והקהילה הלהטבי"ת. מספר חברי הגרעין עולה בהתמדה וחבריו מעורים גם במערכת החינוך בעיר. הכל תחת ידיעה של העירייה אשר עוצמת עינייה ונותנת להשתלטות הזאת להעמיק בעיר. לאט ובבטחה הגרעין התורני ברמת השרון צובר כוח וסמכויות לא להם בעיר".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם