למרות שבנאום הפתיחה שלו הצהיר יו"ר מפלגת 'חוסן לישראל', רא"ל במיל' בני גנץ, כי "הממשלה שנקים תגלה אפס סובלנות לשחיתות מכל סוג שהוא", היום (ראשון) חושף עיתונאי 'מידה' גלעד צוויק כי בכיר במטה יום הבחירות של גנץ הוא אדם שהורשע בגניבת פריטים היסטוריים תוך ניצול תפקידו.

על פי כתבתו של צוויק, יוסי טובור, מנהל מטה יום הבחירות של גנץ, גנב חפצים שהיו שייכים ללוחמי אצ”ל ולח”י שנפלו, ביניהם שעון היד של מנהיג הלח”י אברהם שטרן והציע אותם למכירה ברשת. את הגניבות ביצע בתקופה בה עבד כמאבטח במוזיאוני האצ”ל והלח”י.

מכה למיתוג ה"נקיים" שלהם. גנץ והשותף יעלון בערב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

טובור נתפס כאשר הציע את הפריטים ההיסטוריים למכירה באתרי אספנים באינטרנט. הוא אף פרסם למכירה פריטים אחרים שנמצאו במוזיאונים והתכוון לגנוב גם אותם. בפסק הדין שנתנה בעניינו שופטת בית משפט השלום בתל אביב הדסה נאור, שהרשיעה אותו בעבירת 'גניבה בידי עובד', כתבה:

"תוך מעילה צינית באמון שניתן בו נתן ידו, לא פעם ולא פעמיים במהלך שנה, בפריטים ייחודיים אלה שלאו דווקא הערך הכספי הוא שמייחד אותם, אלא הערך והמשמעות ההיסטורית, הלאומית והציבורית לחברה בישראל". היא אף גזרה עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בגובה 7,000 שקלים.

מנהל מטה בעייתי. גנץ ומטה הבחירות שלו. צילום מסך מתוך פייסבוק

 

במפלגת 'חוסן לישראל', שבוודאי מובכים מהפרסום ב'מידה', סירבו להגיב לאתר 'מידה'. טובור עצמו דווקא הסכים להגיב ואמר כי לא סיפר לאנשי גנץ ששכרו אותו על עברו הפלילי והוסיף: "ההרשעה התיישנה, שילמתי חובי לחברה".

אלון מליק

אלון מליק