עכשיו זה רשמי – דן איינבינדר חתם בהפועל באר שבע. ברק בכר התקשר לקפטן בית״ר ירושלים כל יומיים, בניגוד לאלי אביב שלא התקשר אפילו פעם אחת. פתגם ישן אומר: ״אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה״. במקרה של איינבינדר אפשר להוסיף לפתגם העתיק: ״אמור לי מי הסוכן שלך ואומר לך מי אתה״. הסוכן של איינבינדר הוא אבי הספינים, אשף התקשורת ואחד האנשים המוכשרים ביותר שיש בארץ בהתמודדות מול תקשורת ודעת הקהל. אבי נמני לימד בשנים האחרונות את הלקוח שלו כי ד להתנהל מחוץ למגרש, כיצד לדבר אל ליבם של האוהדים וכיצד לנצל את התקשורת לטובתו האישית.

סוף ידוע מראש. איינבינדר. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
סוף ידוע מראש. איינבינדר. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

 

בחודשים האחרונים איינבינדר עבד בדיוק כמו שאבי נמני יודע לעבוד. איינבינדר ונמני ידעו בדיוק מה הם רוצים. הם ידעו מה יש להם מהפועל באר שבע וממכבי חיפה ונמני גם ידע בוודאות למה הלקוח שלו יחתום בסופו של דבר רק בבאר שבע. לא בטוח שאיינבינדר יודע את הסיבה.

בשבועות האחרונים איינבינדר לא מפסיק לדבר, בעיקר עם עיתונאים. הוא התאמץ להעביר לאוהדי בית"ר מסרים כאילו הייתה זו מכונה משומנת היטב של משרד יחסי ציבור. המסר היה ברור: בית״ר ירושלים לא עושה מספיק כדי להשאיר אותי, לא קיבלתי בכלל הצעה עד עכשיו וכמובן הניסיון לשכנע שהוא רוצה מאוד להישאר וזו הקבוצה שלא רוצה כמוהו שיישאר.

למקבלים את דף המסרים של איינבינדר זה ישמע הזוי שבית״ר ירושלים כלל לא ניהלה מו״מ עם הקפטן שלה והעדיפה לוותר עליו ללא שום ניסיון להשאירו. ״עשיתי  שנתיים מצויינות הפכתי לשחקן הרכב בנבחרת וציפיתי ליותר. הייתי מכן לוותר כמו שוויתרתי בשנתיים האלה אך לא נלחמו עליי״, הקריא איינבינדר היום בדרכו לחתימה בבאר שבע.

יפתח את הארנק? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

חשוב להזכיר כי הוא הפך לשחקן הרכב בנבחרת בזכות מועדון בית״ר ירושלים. חשוב לציין באוזניו כי המעבר שלו לעירוני קרית שמונה ומכבי תל אביב הגדולה לא עשתה לו טוב. איינבינדר נתן לבית״ר שנתיים מצויינות גם בגלל שבית״ר נתנה לו שנתיים מצויינות. משחקן ספסל מתוסכל שאף אחד לא ספר במכבי, איינבינדר הפך לשחקן מוביל, לקפטן, לאחד שכולם מכבדים ומעריכים מקצועית ואישית.

אפשר לומר כי בית״ר ירושלים הפכה את איינבינדר לשחקן הרכב בנבחרת. בית"ר שימשה כבמה לקפטן ובזכותה קיבל את ההצעה הנדיבה של אלונה בסך 300 אלף יורו נטו לעונה לא כולל מענקים. ״ציפית ליותר״, אומר הקפטן העוזב. בית״ר ירושלים נפגעה מההתבטאויות של השחקן, והוציאה הודעה רשמית ובה היא מאחלת לו הצלחה כשהיא חוזרת ומדגישה כי מדיניות המועדון היא לא לשלם שכר כפי שמשלמות הקבוצות הגדולות האחרות. טענת איינבינדר כי בית״ר לא נלחמה עליו לא ראויה והיא עלבון לאדם אינטליגנט וסוכן גאון שקוראים לו אבי נמני.

איינבינדר היה מוכן לחתום בבית״ר על חוזה של 270 אלף דולר, אלי טביב לא היה מוכן לחרוג מסכום 200 אלף דולר לכל היותר. היה ברור לנמני לאורך כל הדרך כי אין סיכוי להגיע להבנות עם טביב, מבחינה כספית כמובן. איינבינדר ידע לאורך כל הדרך לאן מועדות פניו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20